Yüksek Topuklu Ayakkabılar Nerelerde Giyilir?
24 Temmuz 2015 Yorum Yok 8035 Görüntülenme

Kadınların katıldığı her davete veya sokağa çıktığı her an bakımlı gözükme çabaları yok sayılamamaktadır. Saç modelinden elbise seçimine, renk seçiminden vücut yapısına kadar her ürün farklı özene ihtiyaç duymaktadır. Ayakkabılar ve takı aksesuarları sonraki plana atılsa da bir kadın kendini ve kıyafetini taşıyan ya da taşıyabildiğinin göstergesi olan tek araç ayakkabıları olmaktadır. Ayakkabılar, kadınların fiziğini ortaya çıkarmasından yürüme şekline kadar etki etmektedir. Öyle ki platformlu ayakkabılar sexy görünümün elde edilmesini sağlamaktadır.

Babetler, platformlu ayakkabılar, stilettolar, sandaletler, sivri burun topuklu ayakkabılar ve benzeri ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Farklı yerler için farklı ayakkabı modelleri tercih edilmektedir. Her yer için uygun olan ayakkabı ise platformlu ayakkabılar olarak görülmektedir. Her an şık ve sexy görünüm kazandırmaktadır. Kadınların boyu ve fizik hatları platformlu ayakkabı seçimlerinde farklılık gösterse de genel olarak platformlu ayakkabıların kullanma kombinleri önerilmektedir.

Platformlu Ayakkabılar Ne İle Giyilirse Hoş Olur?

Öncelikle platformlu ayakkabı giyecek kadınlar çok uzun boylu ise ve buluşacağı erkek arkadaşı kısa ise kesinlikle tercih etmemelidir. Platformlu ayakkabıların beyaz, vizon rengi ve siyah rengine sahip olan kadınlar hemen her kıyafet altında sıklıkla kullanabilmektedir. Mini etekler, balon etekler ve elbiseler altında harika bir görünüm sağlamaktadır. Davetlere ve gece düzenlenen etkinliklere kesinlikle uyumlu bir ayakkabı olmaktadır.

Kısa kot ve bilekten farklı kumaş pantolonlar altında mükemmel durmaktadır; ancak platformlu ayakkabı ile pantolon paça genişliği birbirine uyumlu olmalı ve tamamlanmaktadır. Bele oturan uzun etekler altında da sıklıkla tercih edilmektedir. Topuklu giyebilenler için günlük hayatta kullanıma uygun olmaktadır. Kotlar ve uzun salaş hırkalar altında farklı bir görünüm güzelliği ortaya çıkarmaktadır. Oldukça sade bir kıyafeti bile rahatlıkla canlandırabilmektedir. Platformlu ayakkabı modelleri kadınları olduğundan daha uzun ve sexy göstermektedir.

topuklu-ayakkabi

Son yıllarda hemen her yerde kullanıma uygun görülerek kullanılan ve şıklık ve sexy görüntü açısından tartışmasız kabul edilen ayakkabı olma özelliğine sahip olmaktadır. Başka bir açıdan bakılırsa, Kalın ve kısa bacaklara sahip kadınlar; platform ayakkabı giyerken mini etek yerine daha uzun etekleri tercih etmesi önerilmektedir.Aksi takdirde daha kalın bacaklı ve kilolu göstermektedir. Birde ayakları büyük olan kadınlar platformlu ayakkabı seçerken daha yuvarlak burunlu platformlu ayakkabıları seçmektedir. Böylece ayakları daha kibar ve küçük bir görünüm kazanmış olmaktadır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.