Yeni Nesil Toz Torbasız Elektrik Süpürgeleri
09 Mart 2017 Yorum Yok 1579 Görüntülenme

Gelişen teknoloji sayesinde mevcut olan bütün ürünler geliştirilebildiği gibi artık süpürgeler de son geliştirilmiş modelleri ile bayanların beğenisini kazanıyor. Yeni çıkan elektrik süpürgesi modelleri tam bayanların isteyeceği ve arzu ettiği şekilde tasarlanmıştır.

Eski model olan elektrik süpürgeleri toz torbalı bir şekilde üretilirdi. Böyle üretilen elektrik süpürgeleri çoğunlukla her süpürme işinizin sonunda bizi torbayı değiştirmek veya torbayı boşaltmak zorunda bırakırdı. Oldukça zahmet veren bu durum bayanların canını sıkan bir durum haline gelmiştir. Yeni geliştirilen toz torbasız elektrik süpürgeleri sayesinde böyle bir durum ortadan kalkmış ve böyle olan elektrik süpürgelerinde toz torbası bulunmamaktadır.

Torbasız elektrik süpürgelerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Özellikle bu tip süpürgelerde toz torbası bulunmadığı için siz de artık süpürgeniz için toz torbası almayacak ve böylece bu şekilde bütçenizden toz torbaya para ayırmaktan kurtulacaksınız. Elektrik süpürgenize toz toplandığı vakit süpürgenizin haznesi dolduğunda ise elektrik süpürgeniz hiç bir şekilde emiş kaybıyla karşı karşıya kalmayacaktır. Diğer önemli olan özelliği ise elektrik süpürgenizin ne kadar toz topladığını görebileceksiniz.

Görüldüğü gibi toz torbalı elektrik süpürgesi ile yaşadığınız problemleri torbasız elektrik süpürgesinde yaşamayacaksınız. Böylece süpürme işleminiz de kısa sürecek ve her seferinde toz torbasını dökmek ve yıkamak gibi bir derdinizde olmayacak. Aynı zamanda bu işleri yapmayacağınız için zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Toz torbasız elektrik süpürgesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle süpürgede bulunan toz haznesinin rahat bir şekilde çıkıp çıkmadığını elinizle kontrol edin. Eğer toz haznesi zor bir şekilde çıkıyorsa o elektrik süpürgesini tercih etmemelisiniz. Ayrıca toz haznesinin ön tarafta olmasına da dikkat ederseniz sizin yararınıza olacaktır. Kaliteli bir torbasız elektrik süpürgesi istiyorsanız ağır süpürgeleri inceleyin.

Hafif olan süpürgeler genelde niteliksiz olmaktadır. Bunun yanı sıra mümkünse alacağınız süpürgede hepa filtre özelliği olmasına da özen gösterin. Bu filtre sayesinde süpürgeden çıkan havanın temiz bir şekilde olması sağlanmaktadır. Emiş gücünün ne kadar olduğunu da incelemeden geçmemelisiniz.

Zira bu özellik sizin süpürme işleminizin kolay olmasını sağlayacaktır. Toz torbasız elektrik süpürgeleri incelerken en son olarak süpürgenizin görünüşüne de dikkat edebilirsiniz. Bu özellikte olan bazı süpürgeler kaba ve büyük dururken bazıları da aynı kalitede küçük olabilmektedir. Birçok markanın üretmiş olduğu toz torbasız elektrik süpürgeleri mevcut.

Her biri farklı özellik, farklı renk, farklı fiyat ve farklı güce sahip. İhtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Bonus olarak; üstün çekiş gücü, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla Philips FC 9532/09 Powerpro Toz Torbasız Süpürge yada Arçelik’in üretmiş olduğu oldukça iddialı olan S 7540 Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi tavsiye ediyoruz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.