Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?
23 Eylül 2017 Yorum Yok 1731 Görüntülenme

Yatak odalarınızı daha huzurlu ve yaşanabilir bir konum getirmek istiyorsanız sizler için çok ama çok farklı önerilerimiz var. Yatak odalarınızı çok daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz veya minik dokunuşlar ile büyük farklar yaratabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız yatak odaları için dekorasyon tavsiyelerimiz.

Yatak odalarınızı canlandırmak veya dingin bir hava katmak tamamen sizin elinizdedir. Seçtiğiniz renkler ile yatak odalarınızda çok değişik bir enerji yaratabilirsiniz. Sizlere bahsedeceğimiz renk kombinasyonu turkuaz ve yeşil. Modern bir görünüm isteyenler için bu iki renk bir araya geldiğinde hem enerjik hem de rahatlatıcı bir etki oluşturacaktır.

Yatak odanızda bir derinlik yaratmak istiyorsunuz ama aynı zamanda dinginliğinizi koruyarak güzel duygularınızı ön plana çıkaran bir renkten de vazgeçmek istemiyorsunuz. O zaman tercihiniz lila ve gri olmalıdır.Kırmızı ve mavi ile ana renklerin birbirini tamamlayıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Bej ve turkuaz renklerinin kullanıldığı bir yatak odası ise tamamen sakin bir ortam isteyenler için birebirdir. Turuncu ve kahverengi tonlarını yatak odasında kullandığınızda sonbaharın yumuşaklığını uykularınıza taşıyabilirsiniz. Mercan ve bej rengi sakinliğinizi korumanıza yardımcı olacak ve daha rahat uyumanızı sağlayacaktır. Gri ve altın tonları ile oldukça elit bir görünüme sahip yatak odası dekorasyonuna ulaşabilirsiniz.

Beyaz, turkuaz ve siyah üçlüsünü bir arada düşündüğünüzde sizin de içiniz kıpır kıpır olmuyor mu? O zaman enerji dolu bir yatak odası için bu renklerden yardım almanız gerektiğiniz artık siz de biliyorsunuz. Limon sarısı yatak odalarında çok tercih edilen bir renk olmasa da gri ile beraber kullanıldığında ortaya harika kombinasyonlar çıkarabileceğiniz bir renktir.

Yatak odaları evinizde size ait en mahrem yerinizdir. Bu alanı saklamak için kullandığınız perdeler ile odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Kendinize ait bu alanı herkesten saklamak istiyorsanız kalın perdeler kullanarak kendi dünyanızı yaratabilirsiniz. Kalın perdelerin sizin üzerinizdeki psikolojik etkisi sayesinde kendinizi daha güvende hissedersiniz.

Farklı bir fikir olarak yatağınızın dört köşesine yerleştireceğiniz perdeleri kullanabilirsiniz. Tavandan sabitlediğiniz bu perdeler ile odanıza oldukça değişik bir hava katacağınız kesin. Ayrıca bu perdeleri kurdeleler yardımı ile birleştirip gün içerisinde yatağınıza rahatça uzanabileceğiniz boşluklar yaratabilirsiniz.

Bu perde kullanımını uygulamak istiyorsanız ancak odanız bunun için yeterince büyük değilse hemen yatağın karşısına bir ayna koyarak odanın derinliğini arttırabilirsiniz. Yatağınızın çevresine kullandığınız perdeler ne kadar şeffaf olursa o kadar estetik bir görüntüye sahip olursunuz. Kullandığınız perdeler ne kadar kalın olursa olsun güneş ışığını alacağınız şekilde tül de koymayı ihmal etmeyin. Kolay uyanmak için güneş ışığını görmenizin şart olduğunu unutmayın.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.