Tablo Nasıl Asılmalı?
22 Eylül 2017 Yorum Yok 1075 Görüntülenme

Hayranlık duyduğumuz ev dekorasyonunu yaparken kullanılan oldukça çok temel malzeme vardır. Bunlardan en klasiği tablolardır. Ancak her alınan tablo evinize yakışmayabilir. Tablo asmanın incelikleri yazımızda evinize en uyacak tablo seçenekleri neler olabilir ve bunları nasıl yerleştirmeniz gerekir konularını listeledik.

Duvara astığınız tablolarınız ile ortama çok farklı duygular katabilirsiniz. Ortama katmak istediğiniz etkiyi belirledikten sonra tablo seçimi yapmanız da daha kolay olacaktır. Sade ve düzenli bir ortam görünümü oluşturmak istiyorsanız benzer boyutlu resimleri simetrik olacak şekilde yerleştirebilirsiniz.

Ancak bazı kişiler evlerinde daha hareketli ve canlı bir görüntü isterler. Bu nedenle aynı boyutlarda seçilmiş tablolar ile yapılan bu görüntü onları monotonluğa ve sıkıcılığa itebilir. Tablo asma incelikleri içerisinde en temel nokta aslında bunların sizin ruh halinizi yansıtması gerektiğidir. Sade görüntü size göre değilse farklı yollar denemeniz gerekecektir.

Düzenden vazgeçemem diyenler ancak aynı boyutta tabloları kullanmak istemeyenler için başka bir tablo asma incelikleri çözümü de mevcut. Aynı ressama ait tabloların tarzları da birbirine benzer. Boyutları farklı olsa bile bunları yan yana sıralamak da sade ve düzenli bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında aynı renk tonlarına sahip farklı tablolar ile de bu görüntüyü elde edebilirsiniz.

Tablolarınız düzenli gözüksün ancak monoton gözükmesin diyenler için de farklı bir çözüm mevcuttur. Oldukça büyük bir tabloyu duvarınızda istediğiniz bir yere yerleştirin. Etrafında onun boyutunu tamamlayacak nitelikte ufak tablolar yerleştirdiğinizde karşınızda monotonluktan çıkmış düzenli bir dekorasyon görünümü oluşacak.

Sürekli birbirine benzeyen tabloları beğeniyor ve bunların hepsini evinizde kullanmak istiyorsanız farklı çerçeveler kullanarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı boyutta olsalar bile farklı çerçevelerle kullanılan tablolar ortama hareket katacaktır. Hatta aynı tabloyu farklı çerçevelerle duvarınıza asmak da farklı bir dekorasyon fikrini oluşturabilir.

Fazla tablo kullanmak istemeyenler ancak tablonun ağırlığının odada hissedilmesini isteyenler içinse yapacakları tablo seçimi için tek bir seçenek kalıyor. Oldukça büyük bir tablo seçerek odanızın bir köşesine bu tabloyu sabitleyin. Bu tablo ile odanız da derinlik kazanacaktır ve sade, sıkıcı görüntüsünden kurtulacaktır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.