Samsung Galaxy S7 Özellikleri Ve Fiyatı
06 Ağustos 2015 Yorum Yok 3751 Görüntülenme

Akıllı telefon sektörünün Lideri olan Samsung Galaxy S7 için hazırlıklara başladı. Aldığımız haberlere göre Samsung Galaxy s7 özellikleri ve fiyatı bakımından diğer telefonlardan oldukça farklı olacak. Samsung, Galaxy S7 serisinde pil ömrünü 2 katına çıkartmayı ve bu sayede 21 saat dayanıklı piller üretmeyi hedeflemekte. Ortalama 12 saat kullanılabilen akıllı telefonlar yeni pil sayesinde artık 21 saat kullanılabilecek. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Samsung Galaxy S7 de olması beklenen tahmini özellikleri inceleyelim.

Samsung Galaxy S7 Teknik Özellikleri

Galaxy S6’nın F/1.9 diyafram açıklığına sahip 16 Mp’lik kamerası oldukça etkileyici görünmekte. 4K ultra HD video kaydı gerçekleştirebilecek kamera aynı zamanda optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip olacak. Galaxy S7’de kullanılması beklenen kamera Sony tarafından geliştirilmekte. Akıllı telefonlarda genellikle Sony üretimi sensörler kullanan Samsung, Galaxy Note 5’te kullanacağı sensörün aynısını büyük olasıkla Galaxy S7 serisinde de kullanacak.

Samsung Galaxy A5 serisinden sonra tasarım alanında ciddi bir değişime gidecek olan Samsung, Galaxy S7’nin tasarımını ciddi oranda değiştirmesi bekleniyor. VR entegrasyonu konusunda ciddi yatırımlar gerçekleştiren Samsung, Galaxy S7’yle birlikte Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünü duyuracağa benziyor. Sanal gerçeklik gözlüklerini seven kullanılar için Samsung’un bundan sonraki süreçlerde de tanıtımlarını sürdüreceğini söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Analist Günü etkinliklerinde yayınlanan bir slayt, Güney Koreli firmanın bu yıl Ultra HD ekrana geçiş yapacağını göstermekteydi. Olası bir sorun olmazsa Galaxy Note 5 ve Galaxy 7’de Ultra Hd (3840 × 2160 piksel) çözünürlüklü Super AMOLED ekran görebileceğiz. Öte yandan Samsung’un ileri ekran teknolojisi ve son günlerde bu yöndeki çalışmalarını arttırması Galaxy S7’de esnek ekran kullanılacağı ihtimalini güçlendiriyor. Google’ın gelecek android cihazlarda kullanacağı, USB-C yani kablolu bağlantıları tek bir noktadan kontrol edebilme özelliği Galaxy S7’de ilk defa kullanılacak özelliklerden biri olabilme ihtimalı taşımakta.

Samsung Galaxy S7 Fiyatı

Eylül ayında tanıtılması beklenen Galaxy S7 ile ilgili herhangi bir fiyat bilgisi mevcut olmasa da Galaxy S6 fiyatlarındaki rekorun S7’de daha fazla olması beklenmekte. Eylül gibi tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S7 çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz net bir bilgi mevcut değildir.

Samsung Galaxy S7 Tanıtım Videosu

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.