Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?
12 Haziran 2018 Yorum Yok 1075 Görüntülenme

Bakımsız kaldığında sakal kılları sertleşerek matlaşır; onu yumuşatmak zor ama güzel görünmek için gereklidir. Bu yazımızda sorunsuz bir günlük bakım rutini için sizlere bazı esaslardan bahsedeceğiz. Sakal kılları karışarak kolayca matlaşır. Zarif bir görünümü korumak zor değildir; sakalınızın düğümlenmesini önlemek için gün boyu yanınızda bir tarak taşıyın. Bıyıklar için daha küçük sakal tarakları da mevcuttur. İyi görünümünü sürdürmenin tek yolu sakalınızı düzenli olarak kırpmaktır.

Braun’un gibi markaların Çok Amaçlı Bakım Setleri, doğal görünümü yumuşatmanız için mükemmel çözümdür. İki farklı kıl kırpma aparatı ile hem daha uzun hem daha kısa sakalınıza şekil verebilirsiniz. Bıçakların süper kalitesi ömür boyu dayanacak ve daha kalın ve uzun sakal kıllarına bile şekil verecektir. Sakal kesme makinesi gür sakalı ehlileştirerek yumuşak bir yeleye dönüştürür. Sebase yağının cildinizden sakalınızın uçlarına kadar dağıtılmasında size büyük yardımı olacaktır.

Fırça kılları normal bir saç fırçasından daha kalın olduğundan aşırı sert fırçalayarak cildinize zarar vermemesi sakal fırçalarını tavsiye ederiz. Yağ ve ürünleri önce ellerinizle sakalınıza ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Fırçayı kullanarak ürünü kremleyerek ve yumuşatarak sakalınızda dengeli olarak dağıtmaya özen gösteriniz. Peki kısa sakal nasıl uzatılır? İyi görünen uzun sakalın iki sırrı, dengeli beslenme ve çok çalışmadır.

Ekstra vitaminler ve mineraller sakalınızın çabuk uzamasına yardım eder. A, B, C, E vitaminleri ve biyotin, sağlıklı sakal uzatmak için vazgeçilmezdir. Eksfoliasyon, ölü deri hücrelerini temizleyerek sakalınızın uzamasına yardımcı olur. Günlük olarak nemlendirerek yüzünüzü nemli tutun. Çok su içmek de sakalınızın yumuşak kalmasına ve çabuk uzamasına yardımcı olacaktır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.