Saç Rengi Nasıl Açılır? Doğal Yollar
18 Ağustos 2015 Yorum Yok 1439 Görüntülenme

Kadınlar sıkıldıkça saçlarıyla oynar derler. Bu makalemizde doğal yollar ile evde saç rengi nasıl açılır bundan bahsedeceğiz. Ne kadar doğru bilmiyoruz ama kadınların çoğu özellikle de saçlarının rengiyle çok fazla oynarlar. Tabi dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır bu durumda. Kadınlar tenlerine uygun bir saç rengi seçtiklerinde, makyaj yapmasalar bile çok güzel bir görünüme sahip olabilirler.

Makyaj yapmayı ve renkli kıyafetler giymeyi seven kadınlar saç rengi olarak çoğunlukla sarıyı seçerler. Ancak sarı renk her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Bu gibi durumlarda da saç rengini açmak en iyi çözüm olarak gözükmektedir. Saç açma ile ilgili bilinmesi gereken bazı detaylar vardır. Boyası olmayan bir saç en fazla 4 – 5 ton açılabilir.

Boyalı bir saçı ise boya açmaz, saça ekstra bir işlem uygulanması gerekir. Saçı koyu renk olan kişiler, önce saçının uçlarını daha sonra da diplerini açmalıdır. Siyah saç asla bir kerede sarı renge dönmez, ilk açmadan 15 gün sonra boya uygulanabilir. Saçlarını doğal yollarla, kimyasal madde kullanmadan ev ortamında açmak isteyenler için aşağıda birkaç yöntem vardır.

Papatya saçı ile saç rengini açmak: Papatya solmuş sarı saçlar için çok iyi renk açıcı özelliği olan bir bitkidir. Papatya çayı ile haftada 1 -2 defa yıkanan saçlar daha parlak bir görünüme sahip olabilirler. Tencereye konan 4 su bardağı suya yarım fincan papatya çiçeği eklenir. 10 dakika kaynatılan su, 10- 15 dakika kadar demlenir. Daha sonra papatya çayı soğuduktan sonra saça sürülüp 15 dakika kadar beklenir ve durulanır.

Limon ile saç rengini açmak: Saç rengini açmada kullanılan en etkili yöntemlerden biri de limondur. Ancak bu yöntemin güneşli havalarda uygulanması gerekir, çünkü limon güneş ile temas ettiğinde çok daha etkili olur. Bir sprey şişesinin içine 2 yemek kaşığı limon ve 3 su bardağı su eklenir. İyice çalkalandıktan sonra saça püskürtülüp güneşin altında kuruması beklenir. Kuruduktan sonra ise bol su ile saç yıkanıp durulanır. Ancak limondaki yüksek orandaki asitten dolayı, saç derisinde yara ya da cilt hastalığı olan kişilerin bu yöntemi kullanmaması gerekir.

Bal ve sirke ile saç rengini açmak: 2 su bardağı damıtılmış sirke, 1 su bardağı bal, 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 1 yemek kaşığı kakule ya da tarçın bir kabın içine koyulur ve iyice karıştırılır. Saç önce biraz nemlendirilir, ardından bu karışım saça sürülür. Bone ya da havlu ile saç sarılır. Bu işlem gece yatmadan önce uygulanır ve bir gece saç bu şekilde bekletilir. Sabah kalınca da saç yıkanır. Unutmadan Kolay saç modelleri ile harika saçlara sahip olabilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.