Kusursuz Makyaj İçin 5 Tüyo
26 Ocak 2015 Yorum Yok 1616 Görüntülenme

Kadınların olmazsa olmazı makyaj. Aslında her kadın güzel, çekici ve hoş bir görünüme sahip olmak ister. Giydiğiniz elbise, takı ve aksesurlarınızın yanı sıra makyaj da dışarıya karşı alımlı ve hoş bir görüntü sunmanıza yarar sağlayacaktır. Fakat makyaj yaparak güzel ve çekici bir görünüm sunmak isteyen bazı kadınlar, bilmeden yaptığı yanlış makyaj sebebiyle veya aşırı makyaj yaparak hem yüzlerine zarar veriyor hemde yaptığı makyajın kendilerini komik duruma düşürmesine davetiye çıkarıyor. Şüphesiz ki başarılı ve kusursuz makyaj sizi daha dinamik ve genç gösterecektir. “Makyaj nasıl yapılır”, kusursuz bir makyaj yapmanın püf noktalarını içeriğin devamında madde madde açıkladık.

İşte Doğru ve Kusursuz Makyaj için Tüyolar

1- Fondeten gibi kapatıcıların cildinize uyumunu belirlerken ışıklı bir ortamda bulunmanız son derece önemlidir. Fondeteni alttan yukarı doğru, cildiniz gözükecek seviyede ince bir şekilde sürerek doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer kuru cilt probleminiz varsa mutlaka fondeteni nemlendirici ile yüzünüze uygulamanız cilt sağlığınız için yararlı olacaktır.

2- Elmacık kemiklerinizi belirgin hale getirmek sizi oldukça tatlı ve şirin göstereceğinden elmacık kemiğinizin sivri olan noktasına koyu allık sürmeniz karşıdaki kişi üzerinde hoş bir izlenim bırakmanıza neden olacaktır.

3- Canlı ve parlak bakışlar aslında çok şey anlatır karşıdaki insana. Gözleriniz için göz makyajı yapmadan önce mutlaka göz altı koyuluklarını gidermeli ve cildinize uygun renk concealer ile kapatmalısınız. Gözünüze göz kalemi çekmeden önce dikkat etmeniz gereken konu ise gözünüzün boyutur. Gözünüz büyükse göz kalemi içine çekilmeli, gözünüz küçük ise göz kalemi dışına çekilmelidir.

4- Gözlerden bahsetmişken bir diğer önemli uygulama ise Eyeliner uygulaması. Gözünüzün dış tarafından iç tarafına doğru uygulamak gözlerini daha canlı ve güzel gösterecektir. Kiprikleriniz uzun ise maskara’yı kirpiklerinizin üstünden yan tarafa doğru sürmeniz daha doğru olacaktır.

5- Son olarak uygulama yapacağımız yer duduklarımız. Dudaklarınızın daha güzel ve canlı gözükmesi sizi seksi kılacaktır. Dudağınıza süreceğiniz ruj renginin yüz teninize uygun olmasına oldukça dikkat ediniz. Dudaklarınızın orta kısmına daha koyu ruj sürmeniz dudaklarınızın dışarıya karşı güzel bir görüntü vermesine fayda sağlıyacaktır. Son olarak dudak kalemi kullanıyorsanız eğer ruj renginizin bir yada iki ton koyusu daha güzel görüntü saglayacaktır.

Bakımlı ve güzel olabilmek her kadının istekleri arasındadır. Bunların başını makyaj çekmektedir. Yukarıda doğru ve etkili makyaj yapma tekniklerini madde madde anlattık. Unutmayın herşeyin fazlası insan sağlığına nasıl zarar veriyorsa, makyajın fazlası da cilt sağlığınızı olumsuz etkileyeğinden dozunda yapmaya özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.