iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı
26 Temmuz 2016 Yorum Yok 2075 Görüntülenme

Şimdiye kadar iPhone 7 hakkında ortaya atılan birçok iddia ile karşılaştık. Son zamanlarda gelen iddialar iPhone 7’nin nihai olmasa da piyasaya sürülecek son haline benzeyen tasarımları üzerineydi. Apple tarafından bu yıl içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 7 modeli hakkında birçok iddia gündeme geldi. iPhone 7’nin hangi özellikler ile piyasaya sürüleceği, ne zaman tanıtılacağı ve iPhone 7 fiyatı ne kadar olacağına yönelik onlarda iddia ortaya atılmış durumda. Bu içeriğimizde bugüne kadar gelen ve tutma ihtimalı yüksek iddiaları bir araya getirdik.

iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak?

İphone tutkunlarının merakla beklediği iPhone 7’nin diğer tüm iPhone serilerinde olduğu gibi Eylül ayında tanıtılması beklenmekte. Ortaya iddialar doğrultusunda iPhone 7’nin 12 Eylül’de tanıtılacağı ve hemen bir sonraki gün satışa sunuculağı yönünde. Açıklanan bu tarih Amerika ve Avrupa başta olmak üzre kısıtlı bir bölgeyi kapsayacak iken ürünün ülkemize ne zaman geleceği henüz belirsiz.

iPhone 7 Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz dönem Apple tarafından piyasaya çıkarılan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri Amerika’da 649 dolardan başlayan satış fiyatıyla vitrindeki yerlerini almıştı. iPhone 6s 16 GB modeli 649 dolar iken iPhone 6s Plus 16 GB 749 dolara Apple Store’da satılıyor. Peki, merakla beklenen yeni iPhone 7 fiyatı ne kadar olacak? iPhone 7 fiyatı hakkında ortaya çıkan birçok iddia mevcut. Eğer Apple, 16 GB baz modelden vazgeçerse, iPhone 7’nin baz modeli 64 GB depolama birimine sahip olacak. Depolama biriminin artması da doğal olarak fiyatlara yansıyacak. Son alınan bilgiler doğrultusunda iPhone 7 fiyatı 749 dolar ve iPhone 7 Plus 849 dolar olacak. iPhone 7’nin Türkiye fiyatının iPhone 6s’in Türkiye fiyatından 100 ile 200 TL daha fazla olması beklenmekte.

iphone-7

iPhone 7 Özellikleri

Apple’ın diğer tüm iPhone serilerinde olduğu gibi Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen tanıtımına kesin gözüyle bakılan İPhone 7, birçok yeniliği de beraberinde getirecek. Bu yeniliklerden ilki 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması olacak. Eğer ortaya atılan iddialar doğru çıkarsa iPhone’da müzik dinlemek için halihazırdaki kulaklığımızı kullanamayacağız. Lightning uyumlu yeni bir kulaklık alınması gerekecek. Apple, iPhone 6 serisi ile başlayan furyayı devam ettirecek ve iPhone 7 iki farklı ekran boyutu ile piyasaya sürülecek.

iPhone 7, 4.7 inç büyüklüğünde ekran ile gelecek iken iPhone 7 Plus, 5.5 inç büyüklüğünde bir ekran boyutuna sahip olacak. iPhone 7 modelinde çift çekirdekli veya çok düşük bir ihtimal olarak üç çekirdekli Apple A10 yonga seti, PowerVR 8 serisi grafik birimi ve 2 GB RAM bulunması beklenmekte. Gelen bilgiler doğrultusunda iPhone 7 iOS 10 işletim sistemi ile çıkışını gerçekleştirecek ve 3D Touch teknolojisini destekleyecek. iPhone 7’nin ayrıca 3.100 mAh kapasiteli batarya ile geleceği de gelen bildiler arasında. iOS 10’un iPhone 7’ye özel herhangi bir özelliğinin olup olmayacağı ise henüz bilinmemekte.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.