Ev Dekorasyonunda Ayna Nasıl Kullanılmalı?
31 Temmuz 2015 Yorum Yok 1426 Görüntülenme

Günümüzde ayna temel işlevinin yanı sıra dekorasyon ihtiyaçlarında da fazlası ile ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer almıştır. Çoğu zaman dekoratif yönü ağır basan oldukça önemli ürünler arasında nitelendireceğimiz ayna zor zamanlarımız da imdadımıza koşan estetik ögelerden birisidir. Bulunduğunuz bir ortamı daha geniş, daha aydınlık ya da daha estetiksel bir görünüme aynalar aracılığı ile rahatlıkla dönüştürebilirsiniz.

Eğer salononuzda yeterli bir ışık yoksa ve siz ortamınızda yeteri kadar bir ışık olmasını istiyorsanız pencere karşısına aynanınızı asarak hem ortamda ki aydınlığın daha fazla ortaya çıkmasına hem de ortamın daha modern çizgilerde tasarlanmasına zemin hazırlayabilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunan sehpaları da ayna ile kaplayarak ortamınız da ki parıltıların atmosferinize yayılmasına ve ortamınıza bir hareketlik kazandırılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kul ve yıldız formunda ki yapısı ile oldukça şık ve dekoratif ayna tercih ederek TV ünitenizin karşı kısmına asabilirsiniz. Ayrıca ev dekorasyonun da ayna olmazsa olmazınız ise küçük boyutlardan çok daha büyük boyutlara sahip olmanız ortamda ki modernliğin daha çok ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Eğer salonunuzda bir şömine bulunuyorsa şömine kısmını da ayna ile kaplayarak ortamınızı hem huzurlu hem de oldukça ferah bir ambiyansa dönüştürebilirsiniz. Ağır renklere sahip mobilyalarınız var ise ağır aynalar kullanmak ortamınızı daha fazla yumuşatmaya katkı sağlayacaktır.

Peki, Mutfak Tezgâhlarında?

Ayna salonlarda ve yatak odalarında oldukça fazla kullanılan dekoratif bir öğe olduğu için çoğunlukla bireyler mutfaklarında da ayna da yardım almaktadır. Bu sayede mutfaklarına da dekorasyon özelliğine sahip bir görüntü vermiş olurlar. Duvar kapaklarında ayna kullanmak ev dekorasyonunuzun daha verimli bir şekilde açığa çıkmasına ve mutfaklarınızın eskiye oranla daha fazla dikkat çekici olmasına yardımcı olacaktır.

ev-dekorasyonu-ayna-kullanimi

Ayrıca sadece mutfak tezgâhları olmamakla beraber mutfakta ki dolapları da ayna ile süsleyerek dekoratif yönünüzü ortaya çıkartabilir ve mutfaklarınızı da bu sayede aydınlatmış olursunuz. Çerçeveli aynalar bu yıl oldukça moda olduğu için sizlerde salon ve yatak odalarında olduğu gibi mutfaklarda da bu tür ayna aksesuarlarını kullanabilir ve daha geniş, ferah ve şık bir ortama kavuşabilirsiniz. Sizler de evinizde aramış olduğunuz ferah ve aydınlık bir ortama ulaşabilmek adına ayana tercihlerini mutlaka dekorasyonlarınızda kullanmalısınız.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.