Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey
12 Haziran 2018 Yorum Yok 1214 Görüntülenme

1- Epilasyon uzun süren pürüzsüzlük sağlar. Epilasyon ile, 4 haftaya kadar süren pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Bunun nedeni, kökten tüy almanın, tıraş ve krem gibi yüzeysel yöntemlerle alıma nazaran tüyün büyümek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmesidir. Artı, tekrar büyüdüğünde, öncekinden daha yumuşak ve daha ince olur.

2- Epilasyon, kısa tüylerde ağda yönteminden daha verimlidir. Hem epilasyon hem de ağdalama tüyleri kökten alsa da, ağdalama tüyleri cilde yapıştırır ve kaldırılmalarını, alınmalarını daha da zorlaştırır. Bu kapsamda Braun tarafından üretilen Silk-epil cımbız teknolojisi, bir kum tanesi kadar kısa olan tüyleri bile alır. Aradaki günleri dert etmeyin, bir daha zahmet çekmeyin. Her epilasyon oturumu ile ilk kez hissetmiş olduğunuz rahatsızlık fark edilebilir biçimde azalır. Bu sebeple, epilatör cihazlarını düzenli kullanım size neredeyse acısız bir deneyim sunar.

3- Epilasyon tüyün daha az fark edilir biçimde büyümesine yardımcı olmaktadır. Önce, tüylerin kökten alınması nedeniyle, tüyler bir jiletle alınan tüylere nazaran daha yumuşak ve daha ince uçlarla büyür, böylece dokunulduğunda daha yumuşak ve ince hissedilirler. İkinci olarak, tüylerin bulundukları tüy büyüme döngüsünün safhasına bağlı olarak farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, ilk birkaç oturumdan sonra alınacak daha az tüy bulunur.

4- Epilasyon hassas ciltler için harikadır. Banyoda tüy alma, her yerde modern kadınlar için yeni tüy alma çözümüdür. İdeal olarak hassas ciltler ile tüy almaya yeni başlayanlar için uygundur. Epilasyon cihazı kafasındaki cımbızların tüyü alırken cildi doğrudan çekmemesi nedeniyle, cilde en az etki yaşanır. Epilasyon, günlük tüy alma cildinizi tahriş ettiğinde, soğuk veya kuru mevsimler için harika bir seçenektir.

5- Epilatörler, cilt tonları, renkleri veya saç renkleri ne olursa olsun tüm kadınlar için uzun süreli tüy giderme seçeneği sunar. Epilasyon sadece bacaklarınız için değildir. Epilatörler seçtiğiniz modele bağlı olarak farklı aparatlarla birlikte satışa sunulur. Bu aparatlar özel olarak size farklı vücut kısımlarında üstün sonuçları vermek üzere tasarlanmıştır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.