Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etme
18 Şubat 2015 Yorum Yok 1082 Görüntülenme

Ev dekorasyonunda önemli olan en büyük ayrıntılardan birisi de en çok zorlayacak dar ortamlardır. Bu durum dekorasyon yapmada oldukça güçlük çekmenize yol açar. 1+1 evleri daha büyük göstermek adına odada ayna kullanmak her zaman önemli bir avantaj sağlayan ayrıntılar arasındadır. Bu sayede ortamınızı daha geniş bir alana dönüştürmeyi başaracaktır. Ortamınızı daha geniş bir hale dönüştürmek adına ayna asarak daha geniş ve aydınlık bir ortama kavuşturabilirsiniz.

Bir kaç aynayı doğru şekilde yerleştirmeniz halinde ortamınızı geniş göstermek çok da zorlayıcı bir durum değildir. Bu yüzden aynanızı camın karşı bölümüne dizayn ederek daha geniş bir mekân elde edebilirsiniz. Dar mekânlarda duvar ve tavan renkleri alanın genişliği bakımından dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Tavan renginizi mümkün olduğunca açık ton (beyaz ağırlıklı) olarak kullanmak 1+1 evleri daha fazla daraltmamak adına önemlidir. Oda duvarlarınızı da açık renkte boyamanız ortamı bir nebzede olsa daha geniş bir alana dönüştürecektir.

Bunun yansıra 1+1 evde dekorasyonda yerden tasarruf edebilmeniz adına fazla eşyalarınızı ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bu sayede ortamda ki kötü kabalığa son vermiş ve dar olan ortamınızı daha da fazla daraltmamış olacaksınız. Mobilya tercihleriniz de de daha çok küçük mobilyalar kullanmalı ve alanınızı daha çok büyütmeye çalışmalısınız.Dar olan alanları her zaman en iyi şekilde organize etmek gerekir. Kitaplarınız, kıyafetleriniz hatta ortam da ki bir süs eşyası bile ortamınızı daha boğucu ve daha dar bir alana çevirebilir. Bu nedenle duvar, rafları değerlendiren eşyaları seçmeniz sizler için iyi bir yol olacaktır. Daha az mobilya daha fazla geniş alan demektir. Bu yüzden 1+1 evler için az mobilya tercihinde bulunmanızı öneririz.

dekorasyonda-yerden-tasarruf

Dekorasyon yaparken her ne kadar mobilya tercihi önemli olsa da renk uygulamaları da alanı büyültüp küçültmek adına önemlidir. Alanınızı daha da geniş yapmak ve “yerden tasarruf etmek” adına mobilya ve duvar boyalarınız da açık renkleri tavsiye etmeniz en doğru ve faydalı bir yol olacaktır. Hemen sizlerde evde ki dekorasyonunuzu yapabilmek adına açık renk eşya ve mobilyaları kullanmaya ve ortamınız da fazlalık olan her türlü aksesuarı atıp yeniden evinizi hemen düzmeye başlayın. Daha geniş ortamlar için ince fikirler.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.