Çocuk Odası İçin Dekorasyon Fikirleri
13 Şubat 2015 Yorum Yok 2671 Görüntülenme

Çocuk odaları için birçok dekorasyon fikirleri bulunmaktadır. Kız çocuklarına ayrı, erkek çocuklarına ayrı dekorasyon uygulanmaktadır. Renk uyumu her konuda önemli olduğu gibi çocuk odası dekorasyonunda da önemli olmaktadır. Kız çocukları için genellikle pembe, kırmızı, beyaz ve mor renkler tercih edilmektedir. Erkek çocuklar içinse mavi, lacivert, kırmızı renkler kullanılmaktadır.

Kız çocukları için mini mause, barbie, cindy, konseptlerinin yanı sıra özgün konsept kalpli, kelebekli ve çiçekli konseptlerde uygulanmaktadır. Cibinlikli yatak, aynı tonlarda ve konseptte kıyafet dolabı, komidin ve aynalı çekmeceler oldukça güzel görünmektedir. Perdelerin açık tonlarda olması odaya oldukça fazla ışık girmesini, böylece de odanın aydınlık olmasını sağlamaktadır. Odanın aydınlatması da önem arz etmektedir. Abajur ve ya büyük tip avizeler odanın havasını değiştirmektedir. Gündüzleri olduğu kadar akşamları da aydınlık olması önemlidir. Halıfleks kullanılmadan parke üzerine halı kullanılması çocukların sağlığını korumaktadır. Aksi halde halıfleks kullanımı bakteri ürettiğinden dolayı çocuklarda alerjik hastalıklara yol açmaktadır.

cocuk-odasi-dekorasyon-modelleri

Erkek çocuklar için oda dekorasyonu daha sade olmaktadır. Gemili, arabalı, deniz feneri ve örümcek adam konseptli oda dekorasyonları bulunmaktadır. Araba görünümlü ve gemi görünümlü yataklar oldukça gösterişli görünmektedir. Son yıllarda da oldukça moda olmaktadır. Yatak örtüsü seçiminde mavi ve ya kırmızı renkler baskın olduğu için odayı oldukça güzel gösterecektir.

Dolap, komidin, çekmeceler uygun İkinci bir renkle kombinlenebilir. Yere dizilen minderler ve yastıklar oldukça güzel görünmektedir. Oda için kullanılan mobilyaların boyalarının da kaliteli olması gerekmektedir. Kanserojen madde içermemelidir. Her iki grup için yapılabilecek fikirler içinde çalışma masası olmazsa olmazlardandır. Çocuğun okuldaki başarısını desteklemek isteyenler çocuk odasına kendisine ait bir çalışma masası koymalıdırlar. Masa lambası da bunu tamamlamaktadır. Bunların yanı sıra odanın süsüne önem verenler duvar stickerlarından yardım alabilirler.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri

Erkek çocuklar için ağaç görünümlü, uçak ya da gemili stickerler bulunmaktadır. Kız çocuklar için, kelebekli, çiçekli, perili, uğur böcekli sitckerler yer almaktadır. Bu tarz stickerler odada boş görünen bir duvarı doldurup şıklık katmaktadır. Eklenecek ayaklı lambaderler ise güzel bir tercih olacaktır. Çocuklara kitap okuma alışkanlığını sağlamak için ufak çaplı bir kütüphane de eklenebilir. Böylece çocuklarınız odasında kaliteli vakitler geçirecektir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.