Çelik Yüzeyler En Doğru Nasıl Temizlenir?
23 Mart 2018 Yorum Yok 723 Görüntülenme

Paslanmaz çelik yüzeylerde bulunan leke ve zorlu izler çelik yüzeylerin temizlenmesi sırasında biraz zaman alan bir iştir. Ancak unutmamanız gereken yanlış malzeme seçimi ve hatalı temizleme yöntemleri inox olarak da bilinen paslanmaz çelik yüzeylerde çizilmelere ve kararmalara yol açabilir.

Yüzeyi silerken, sert fırçalar ya da bulaşık süngerinin aşındırıcı kısmı yerine yumuşak bir bez ya da bir sünger kullanarak olası çizilmelerin ve yıpranmaların önüne geçebilirsiniz. Özellikle inox yüzeyleri temizlerken kullandığınız malzemelerin zarar verici aşındırıcı kimyasallar içermediğinden emin olmalısınız. Temizlik işlemi bittikten sonra tüm yüzeyi yine yumuşak bir bezle iyice kurulayarak su lekelerini engelleyebilirsiniz.

Temizleme ve cilalama sırasında yüzeyleri bu yönü takip ederek silerseniz daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Yüzeylerin sadece temiz olmasını değil, aynı zamanda ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız paslanmaz çelik için özel olarak geliştirilmiş özel cilaları kullanabilirsiniz. Kuru bir beze çok az miktarda bebek yağı, zeytinyağı yada limon yağı döküp yüzeylere uygulayarak da yakın bir sonuç alabilirsiniz. Dikkatle baktığınızda paslanmaz çelik yüzeyi oluşturan taneciklerin enine ya da dikine bir yön izlediğini görebilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.