Bakımlı ve Dolgun Dudaklara Sahip Olun
30 Temmuz 2015 Yorum Yok 1161 Görüntülenme

Günümüzde bayanlar için dış görünüm ayrı bir öneme sahiptir. Dış görünümünü etkileyen unsurlardan birisi de tabi ki makyajdır. Dolgun dudak makyajı yaparken ince dudağımızı daha dolgun göstermek, gözleri büyültüp küçültmek mümkün bir hale gelmektedir. Onun için makyajın püf noktasını bildiğiniz anlarda fiziki görünümlerinizi rahatlıkla değiştirebilme şansına sahip olacaksınız. Gelin dolgun dudaklara nasıl sahip olunur bir bakalım,

Dudak kalemi dudağınızı daha dolgun göstermek adına kusursuz makyaj malzemesinden birisidir. Aynı tonda ki ruj ve dudak kalemi ile dudağınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Bunun için öncelikle dudağınıza ruju sürdükten sonra dudak kalemini dudak çevresi dışına çıkacak şekilde dudak kalemini sürerek daha dolgun bir dudağa sahip olmanız kolaylaşır. Canlı ve parlak rujları seçin. Genelde mat ve koyu tonda ki rujlar dudaklarınızın daha küçük gözükmesine neden olacağı için canlı ve açık tonda ki renkler her zaman ilk tercihleriniz arasında olmalıdır. Dudak bakımı da önemlidir.

Bu yüzden dudak bakımını da aksatmadan hafta bir peeling yoluna başvurmak bayanlar için son derece önemlidir. Fakat önemli olan da şudur ki öncellikle dudağınıza kremsi föndetenler kullanmanız ve ardından ruh ve dudak kalemini sürerken dudak çizgilerinin nereden başlayıp nerede bittiğine bakılması gerekir. Dudağınıza kremsi fondötenler sürüldükten sonra pastel pembe tonun da bir ruj sürmemiz gerekecektir. Unutmayın, açık tonlar her zaman sizi daha genç gösterecektir.

Dolgun Dudaklar için Parlatıcı Önemli

Makyajınız içerisinde mutlaka parlatıcının da olması gerekir. Çünkü parlatıcı dudağın daha dolgun gözükmesine yardımcı olmaktadır. Dudak kaleminizi seçerken mutlaka ruj renginiz ile bütünlük kuracak bir renk tonunu tercih etmeniz gerekecektir. Bu sayede bu tür püf noktalar üzerinden gitmeniz halinde kısa sürede istediğiniz görünüme sahip olabileceksiniz. Makyaj yüz hatlarınızı bile çok değiştirdiği için küçük oynamalar aracılığı ile harika bir fiziki görünüm içerisine girebilirsiniz.

dolgun-dudak-makyaj-onerileri

Makyajda renk seçimi çok önemli olduğu için renk tonlamasına muhakkak dikkat etmeniz gerekecektir. Eğer dudak kalemi kullanmak istemiyorsanız bile dahi açık tonda ki rujları kullanmanız ve dudak çevresi dışını abartıya kaçmamak kaydıyla taşırmanız dudaklarınızın dolgunluğunun artmasına neden olacaktır. Ayrıca gözlerinizi ikinci plana atıp sadece dudaklarınıza gereken hamleyi yaparsanız gözleriniz değil dudaklarınız dikkat çekmiş olacaktır. Sizlerde bu püf noktası üzerinden giderek harika görünümler elde edebilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.