Yatak Odasında En Önemli Ayrıntılar Nelerdir?
28 Temmuz 2015 Yorum Yok 815 Görüntülenme

Evimizde üçte bir vakit geçirdiğimiz ve bizler için oldukça büyük öneme sahip olan yatak odalarında bir takım ayrıntıları atlamamız hem odanın kötü görünmesine hem de uyku dengesinin bozulmasına yol açacak başlıca nedenler arasında yer almaktadır.

Odanın genişliğine göre sığabilecek bir yatak odası tercih etmeniz hem rahat etmenize hem de odanızı daha da dikkat çekici bir ortama dönüştürmesine yol açacaktır. Bu yüzden sadece yatak odalarını uyku gözü ile bakmak doğru bir yol değildir. Bu nedenle hiçbir ayrıntıyı atlamamak gerekir. Çok çeşit olsun diye nevresim takımı alacağım derken yatak odanızda ki boğucu renklerin ve görüntülerin ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

Bu yüzden kaliteli olsun ama az olsun mantığıyla hareket ederek iki adet ama kaliteli nevresim takımı satın alma yoluna yönelmeniz hem sağlığınız açısından hem de daha kaliteli bir yaşam standartlarına sahip olmanız açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Kaz tüyü yorgan ve yastıklar daha düzenli ve rahat bir uyku uyumanıza ve tüm ağrıları engellemenize yol açacaktır. Bu yüzden yorgan ve yastık seçimlerinizi yaparken daha çok yumuşak olmasına dikkat etmeniz gerekecektir.

Eğer kitap okumayı seviyorsanız başucunuzda muhakkak bir gece lambasını bulundurmanız gerekecektir. Giysilerinizi kolay bir şekilde bulabilmek için ortamda yeteri kadar aydınlatma yok ise dolaplarınıza özel tasarımı ele alan aydınlatma sistemlerini kullanarak dolabınızın içerisini eskiye oranla daha net bir şekilde görebilir ve dolabın iç kısmını aydınlatabilirsiniz.

Nevresim takımlarınızı düz ya da desenli olarak seçerken yatak odanızda ki duvar renginize dikkat etmeniz gerekecektir. Çünkü karışıklık daha çok uykunun gelmesine neden olur ve sizin uyku ihtiyacının artış göstermesine zemin hazırlar. Bu yüzden yatak odasında ki her bir renk karışıklığına son vermeniz gerekecektir. Odanız da yeteri kadar güneş var ise saten renkleri tercih etmeni yanlış bir tercih olacaktır. Çünkü güneş alan ortama saten renkler daha da boğucu bir hale dönüştürebilir. Bu nedenle saten renklere sahip ise duvarınızın rengini hemen değiştirmeniz gerekecektir.

yatak-odasi

Sizlerde yatak odanız da ki her bir ayrıntıya dikkat ederek ortamınızı daha huzurlu daha ferah ve daha şık bir ortama dönüştürebilirsiniz. Dekorasyon yatak odalarında da önemli. Yatak odası tasarımı hakkında yazılmış diğer konuyu linkten okuyabilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.