Yatak Odası İçin Duvar Kâğıdı Nasıl Seçilir?
31 Temmuz 2015 Yorum Yok 1609 Görüntülenme

Yatak odası için duvar kağıdı seçerken duvarlarda kullanılacak olan duvar kâğıtlarının uyumlu olacak şekilde özelliğe sahip olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Duvarda kabaran yüzeyler var ise öncellikle yüzeylerin en iyi şekilde törpülenmesi gereklidir. İlk olarak yatak odanız için kullanışlı ve bir o kadar da yatak odası takımlarınız ile uyumlu olacak duvar kâğıtları seçmeniz gerekecektir.

Vinil, elyaf tabanlı ve kabartmalı duvar kâğıtları çeşitleri yatak odanıza daha fazla canlılık kazandıracaktır. Duvar kâğıdının kalitesi el ile tespit edilecek bir durum değildir. Bu yüzden duvar kâğıtlarını elleyerek kaliteli olup olmadığını anlamaya çalışmak yanlış bir yöntem olacaktır. Sadece duvar kâğıtlarını temin ederken dikkat etmeniz en önemli husus duvar kâğıtlarının özelliğinin içerisinde yer alan vinil miktarının daha fazla olmasıdır.

Bu durum duvarda ki tüm tüm yüzeyin daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer odanız da yeteri kadar bir ışık yok ise o zaman duvar kâğıtlarını açık renklerde almanız gerekecektir. Bu sayede ortamda ki ışığı duvar kâğıtlarınız yansıtmış olacaktır. Odanız daha fazla hava ve ferahlık yönünden aydınlatıcı bir alana dönüşecektir. Eğer odanız küçük ve duvar kâğıtlarından faydalanmak istiyorsanız o zaman açık renkli düz zeminli ve ya desenli olan duvar kâğıdı çeşitlerini kullanmanız gerekecektir. Bu sayede duvar kâğıdı uygulamış olduğunuz odalar daha ferah bir alana dönüşecektir.

Odanız yeteri kadar ışık aldığı takdirde oldukça şanslı olduğunuzu söylemek isteriz. Çünkü ışık alan ortamda koyu ya da açık tonlarda duvar kâğıtlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duvar desenlerinizi seçtikten sonra Yapacağınız duvarların yüz ölçümüne de dikkat etmeniz gerekecektir. Farklı serilerden gelen aynı ruloları almanız ortaya daha asimetrik alanların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

yata-odasi-duvar-kagidi

Duvar kâğıtları ortamı 180 derece değiştiren en önemli ürünler arasında yer aldığı için ortamınızın dar, geniş, ışık alıp almaması konusunda nasıl bir tepki verdiğini en iyi şekilde analiz ederek duvar kâğıtlarınızı tercih etmeniz gerekecektir. Sizlerde yatak odası, mutfak salon ya da oturma odalarında ihtiyaç duyarak kullanacağınız farklı desen ve renklerde ki duvar kâğıtlarını satın alırken yukarıda belirtmiş olduğumuz her bir ayrıntıya dikkat etmeniz gerekecektir. Bu sayede ortamınız daha renkli ve bir o kadar da hareketli olacaktır. Yatak dekorasyonu yaparken duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız ve duvar kağıtları hakkında bilgi edinmek için duvar kağıtları nerelerde kullanılır makalesini inceleyebilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.