Vücudu Sıkılaştırma Yolları
07 Ağustos 2015 Yorum Yok 1528 Görüntülenme

Kilo konusu ister erkek ister kadın ister genç ister yaşlı her insanın gündemindedir. Zaman zaman yiyeceklerden vaz geçilerek bazen de diyetlere uyularak birçok çaba harcanır. Bazen başarılı olunsa da giden kiloların daha fazlası ile geri döndüğü de çok sık yaşanmaktadır.

Kilo ile ilgili kesin başarılı olunacak yöntem hareketli yaşamdır. Burada kişinin cinsiyetine beden yapısına ve yaşına uygun eksersizler eğitmen aracılığı ile seçilir ve devamlılığı mutlak başarıyı sağlar. Son yılların pilates yaygınlığı kendini bırakmış kasların toparlanmasını ve vücut sıkılaşması sağlayan çok estetik naif hareketlerin bir müzik eşliğinde yapılmasıdır. Daha enerjik ve gençler için ise mutlaka zumba tavsiye edilmektedir. Bu hızlı dans figürleri eğlenirken fit olmanın en neşeli yoludur.

Bayanların en çok şikâyetçi olduğu kalça ve basen bölgesidir. Pilates ve zumba tüm vücudu çalıştırırken özellikle sıklaşması gereken bölgelerinizi etkileyen hareketlerin sayısını zaman ile artırarak bu bölgenizde istenilen sıklığı yakalayabilirsiniz. İlk günlerde kaslar yeterince çalışmadığı için hareketlerde zorlanmanız doğaldır. Kaslarınız açıldıkça hareketler çok seri ve zevkli yapılacaktır. Ayrıca harekete ilaveten vücudunuzu sıklaştırıcı besinler de tüketmelisiniz. Lahana tüm rejimlerin ve bölgesel isteklerin tek cevabı bende diyen yegâne bir sebzedir. Çorbası yapılarak hem detoks hem de toksin atımı sağlanması ile başarı daha çabuk sizin ile olur.

Sürekli Olarak Tartılmayın

Devamlı tartılmak bu süreçte hiç tavsiye edilmez sizi umutsuzluğa itebilir. Sıklaşmak oldukça zaman alan fakat bir kere başardıktan sonra asla geriye dönem riski olmayan bir yöntemdir bir şartla hareketsiz bir yaşamı aklınızdan dahi geçirmemek tek ve en önemli şart. Vücudunuzu sıklaştırma kararı aldığınızda ilk yapacağınız ölçüm ise yağ, kas, kemik ve su ölçümünüzü yaptırmak. Beslenme, hareket ve düzenli bir yaşam ile en az 3 ayı tamamladıktan sonra tekrar yağ, kas, kemik ve su ölçümünüzü kontrol etmektir.

vucut-sikilastirma

Başlangıç ve 3 ay sonra ki ölçümleriniz arasındaki durum size ne yolda olduğunuzu çok güzel anlatacaktır. Kas artışı doru bir yöntemde başarınızı gösterir. Yağ artışı bir beslenme hatasına devam ettiğinizi. Su artışı günlük içmeniz gereken suyu tüketmeyi başardığınızı. Ve kemik yapısı hareket ile sabit kalması yine doğru yoldasınız sinyali verir. Pilates yaparken en güzel şeyi nefes alıp vermeyi de öğreneceksiniz ki bu yaşamın canlılara en büyük hediyesidir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.