Teknoloji Buluşmaları Malatya’da Gerçekleşti
07 Ekim 2015 Yorum Yok 1587 Görüntülenme

İş dünyasındaki yeni fırsatları ve teknolojinin markalara katkısını aktarmak amacıyla Türk Telekom Grubu tarafından düzenlenen KOBİ Dolu Anadolu Teknoloji Buluşmaları Kayseri’den sonra Malatya’da da gerçekleşti. 6 Ekim Salı günü Ramada Plaza isimli otelin konferans salonunda düzenlenen basın toplasında konuşan Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, grubun entegre yapısını ve yenilenen kurumsal vizyonunu Malatyalı KOBİ’lerle Paylaştıklarını belirtti. Malatya’da 250’ye yakın Türk Telekom Grup çalışanı ile hizmet vermeye devam ettiklerini dile getiren Boysan, Teknoloji danışmanı olarak global rekabette bir üst lige yükselmek isteyen tüm şirketlerin yanında olduklarını vurguladı.

KOBİ’lerin sabit ses, geniş bant ve mobilde tüm iletişim ihtiyaçlarının Müşteri odaklı yaklaşımlarıyla Türk Telekom tarafından karşılandığını dile getiren Boysan, bundan sonra tüm KOBİ’lere tek adreste tek bir temsilci üzerinden hizmet vereceklerinin altını çizdi. Yani Türk Telekom’dan hizmet alan tüm müşterilerin teknolojik, iletişim ve erişim ihtiyaçları tek bir elden giderilebilecek.

Öte yandan Malatya’da devam eden fiber yatırımların 3 bin kilometreye yaklaşmış olduğunu, 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgelerinin fiber altyapıya kavuştuğunu hatırlatan Boysan, 3. Organize Sanayi Bölgesi için ise hazırlıklara başladıklarını, en kısa sürede oraya da bu hizmetin götürüleceğini kaydetti.

kobi-dolu-anadolu-malatya-2

Kadir Boysan’dan sonra konuşmasına başlayan Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, teknoloji olmadan ekonomilerin gelişemediğini, bugün dünya ekonomisinin en tepesindeki şirketlerin teknolojiyle var olduklarını dile getiren Başar, ekonominin can damarının KOBİ’ler olduğunu vurgulayarak, KOBİ’ler teknolojiyi kullanamaz, rekabetçi olamazsa Türkiye’nin dünya liginde rekabetçi olma imkanı yok diye konuştu.

Türkiye’de açık ara en büyük fiber altyapının sahibi Türk Telekom olarak 2005’den bu yana 20 milyar lira yatırım yaptık. Malatya’da 13 bin eve fiber altyapıyı ulaştırdık. Aynı zamanda Malatya’nın fiber internet konusunda Türkiye’nin en hızlı büyüyen şehri olduğunu belirten Başar, Malatya’da 21 bin KOBİ Türk Telekom Grubu hizmetlerinden faydalanıyor.” diye konuştu.

Malatya’dan sonra Trabzon, Konya, Denizli, İzmir, Eskişehir, Afyonkarahisar ve İstanbul’da düzenlenecek olan KOBİ Dolu Anadolu Teknoloji Buluşmaları çeşitli konularda gerçekleştirilecek paneller ile Sürdürülebilirliğin Teminatı: Yeni Girişimler, Teknolojide İnovasyon ve E-Ticaret ve bölge ekonomisinin önemli markalarının başarı hikayelerini katılımcılarla paylaşacak.

kobi-dolu-anadolu-malatya-1

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.