Tefal ile Evde Dondurma Keyfi
10 Temmuz 2017 Yorum Yok 1028 Görüntülenme

Dondurma, 7 den 70’e herkesin en çok sevdiği ve özellikle sıcak havalarda tüketmeyi en çok tercih ettiğimiz yiyeceklerden biridir. Bu yüzden hem ülkemizde hem de dünya genelinde farklı metot ve tariflerle ve çok farklı meyve, hatta sebzeler kullanılarak imal edilen dondurma çeşitleri bulunmaktadır. Tanıtacağımız ürün ev ve mutfak aletleri serisine bir yenisini ekleyen dünyaca ünlü bir marka olan Tefal’e ait dondurma yapma makinesi.

Orta büyüklükte bir hazneye sahip olan bu mucize alet ile tam 30 dakika içerisinde dondurma yapabiliyorsunuz. Fakat dondurma son haline gelmeden önce dondurma malzemesini saklayan haznenin yaklaşık bir gün boyunca buzdolabında kalması gerekiyor. Eğer sürekli olarak dondurma yapıyorsanız ya da farklı tarifler kullanarak birbirinden çeşitli dondurmalar istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey dondurma haznesini her zaman buzlukta bırakmak olacaktır.

Ayrıca, alternatif olarak satılan ek tencereler sayesinde farklı dondurmalar yapabilmeniz mümkün olmakta. Ürünü aldığınızda kutu içerisinden 26 farklı dondurma tarifinin bulunduğu bir dondurma kitabı da veriliyor. Kurabiyeli tiramisulu, bal kabaklı gibi oldukça değişik meyve ve pastalar ile kombine ederek hazırlayabileceğiniz dondurma çeşitleri bulunuyor. Zaten temel olarak dondurma yapmayı öğrendikten sonra kendiniz de bambaşka tarifler uygulayabiliyorsunuz.

Tefal Dondurmacım ile ilk olarak yaptığımız çilekli dondurma tarifini vermek istiyorum. Bu oldukça kolay bir tarif fakat öğrenene kadar, muzlu, çilekli vanilyalı gibi basit dondurma tarifleri üzerinde çalışmak daha faydalı olacaktır. İyice temizleyip, yıkadığımız çilekleri cam hazneye koyuyoruz sonrasında üzerine pudra şekerini ekledikten sonra bir çırpıcı veya blenderde iyice çekiyoruz. Ardından, kremayı farklı bir kapta mikserin son hızında krem şanti kıvamına gelinceye dek karıştıracağız.

Krem şanti kıvamındaki kremayı çilek püresi ile iyice birleşene kadar karıştırmaya devam edin. 24 saat buzlukta beklettiğiniz hazneye dondurma makinesi çalışırken yavaş yavaş dökün. Kıvama gelinceye kadar yaklaşık 15-20 dakika kadar karıştırmaya devam edin. Ardından bir spatula ile hazırladığınız dondurmayı cam bir kaba alın. Sonrasında -18 derecedeki buzlukta birkaç saat daha bekletin. Dondurmanız hazır hale gelmiştir. Artık dondurmayı dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.