Tefal Actifry Express Fritöz Hakkında Bilgiler!
20 Haziran 2018 Yorum Yok 2308 Görüntülenme

Sadece %3 yağla 1.5 kg patates kızartması yapın! Sağlıklı Ev yapımı kızartmaların özgün lezzetinin tadını sadece% 3 yağ ile çıkarabileceğiniz Tefal Actifry Express Fritöz hakkında sık sorulan sorular! Actifry ile lezzetli yemeklerden zevk alırken asla suçluluk hissetmeyin. Başlangıçlardan tatlılara kadar 1001 çeşit lezzet için Actifry Express Fritöz yeter.

Actifry mobil uygulamasıyla yüzlerce lezzetli Actifry tarifini tüm aileniz için keşfedin. Elektronik sıcaklık kontrolü ve daha yüksek sıcaklık sunan benzersiz teknolojisi sayesinde hızlı pişirme sağlar. Ön ısıtmaya ve karıştırmaya gerek kalmaz: Otomatik karıştırma pedalı sayesinde Actifry Express, homojen pişirme işlemini manuel müdahale olmadan garanti eder.

Ne Kadar Yağ Kullanmalıyım?

Actifry Mini için sadece 8,5 ml yağ gerekir kaşık verilmiştir. Standart kapasiteli 1 kg Actifry ve 1,2 kg Actifry Plus için, 14 ml hacminde bir kaşık temin edilmektedir. 1,5 kg yiyecek kapasiteli Tefal Fritöz 20 ml ölçüsündeki bir kaşık ile temin edilir. Tariflerin çoğunda 1 kaşık yağ kullanılırken, bu ölçü tarife göre değişebilir. Bazı yemeklerin Fritöz’de pişmesi için tam bir kaşık gerekmeyebilir. Dondurulmuş kızartmalık patatesler önceden yağlanmıştır ve sosis gibi yağlı yiyeceklerde zaten çok miktarda yağ bulunabildiğinden; bir kaçık dolusu yağ gerekmeyebilir.

Patateslerin Hamurlaşması Nasıl Önlenir?

Fazla nişastayı gidermek için kızartmadan önce, doğradığınız patatesleri bir kase suyun içinde iki kez yıkayın. Bunun ardından, patateslerin pişirme öncesinde temiz, emici bir kurulama beziyle ve son olarak kağıt havluyla iyice kurulanması şarttır. Dondurulmuş kızartmalık patates kızartıyorsanız, bunlar zaten yağ içerdiğinden yağ eklemeniz gerekmez, çünkü bu hamurlaşmalarına neden olabilir. 2’si 1 arada özelliğini hazne ve tepsi kullanıyorsanız, yemek tepside kızardıktan sonra tepsiyi çıkamanızın ardından, patatesleri daha çıtır hale getirmek için 2-5 dakika daha kızartın.

Patatesleri Nasıl Hazırlamalıyım?

En iyi sonuçlar için, bütün patatesleri yıkayın ve ardından dilimlenmiş patatesleri su berrak akana kadar bolca suyla yıkayın. Bu işlem nişastayı mümkün olduğunca gidererek patateslerin birbirine yapışmasını önlemenizi sağlar. Kuru, emici bir mutfak havlusu kullanarak patatesleri iyice kurulayın. Dilimlenmiş patatesler kızartma öncesinde tamamen kuru olmalıdır.

Patatesler Neden Çıtır Çıtır Olmuyor?

Bunun birçok olası nedeni vardır. Doğru patates çeşidini kullanmamış olabilirsiniz. Patatesler pişirme işleminden önce yeterince yıkanmamış ve kurulanmamıştır ve hala çok fazla nişasta içermektedir. Patatesler çok kalın kesilmiştir. Patatesleri daha ince kesin. Yeterli miktarda yağ kullanmamış olabilirsiniz. Yağ miktarını artırın. Filtre tıkanmış olabilir. Filtreyi temizleyin.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.