Samsung A500FQ Galaxy A5 Akıllı Telefon İncelemesi
27 Temmuz 2015 Yorum Yok 2007 Görüntülenme

Samsung Galaxy A5 ilk tasarımını 2014 yılının Aralık ayında sunmuştu. 2G, 3G ve 4G destekli ve Android KitKat sürümüyle tüketicilerle buluşan A5, kullanıcılardan önemli bir ilgi gördü. Galaxy ailesi bilindiği üzere A3, A5 VE A7 serilerinden oluşmaktadır. Bu açıdan Samsung’un bu modeli ortanca versiyonda denilebilir. A5 için Galaxy Alfa’nın devamı olduğu da söylenebilir. Belki de kullanıcıların en çok hoşuna giden tarafı zarif tasarımı oldu.

6.7 mm ince tasarımı 5 inçlik canlı Amoled ekranıyla dikkat çeken bir tasarıma sahip. Samsung’un bu yeni modelinin en dikkat çeken özelliği ise kamerasının yüksek çözünürlü olmasıdır. 13 mega piksek kalitede çekim yapabilmektedir. Samsung A5 en beğenilen taraflarından biri de tasarımda Galaxy’nin ilk çıkan ürünlerindeki gibi plastik kaplamadan tamamen vazgeçmesidir. Metal tasarım şıklığına daha bir zarafet eklemiştir. Dört farklı renk seçeneğiyle zevkinize uygun bir modelden seçebilirsiniz. Bu telefonu satın almadan önce iyimio gibi sorularınıza cevap verebilmek için incelemenin devamını okuyabilirsiniz.

Samsung A500FQ Galaxy aynı zamanda selfie için çok pratik kullanım sunuyor. Tuşa dokunarak selfie yapmanıza hiç gerek yok. Yani dokunmasız selfie sizin emrinizde. Bunun için önce selfie pozisyonunuzu alın, avuç içi hareketle sensörler durumu algılar ve ses tanıma programı sayesinde de diğer aşamaya geçer. Amoled ekran ise beklentilerinizi bile aşacak bir canlı netliğe sahiptir. Hayatın tüm realist canlılığı olanca renkliliğiyle ekranınızda oluşacaktır.

Otomatik Ses özelliği ise tek başına adeta ses ekolojisi sağlıyor. Bir çeşit ses hijyeni de diyebileceğimiz bu ayar sayesinde çekim sırasında çevresel aşırı gürültüler azaltılarak net bir çekimin yapılması sağlanır. Sesler, başlangıç ekranını ve daha birçok fonksiyonu dilediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Ultra Güç Tasarruf Modu ise diğer avantajlı artısıdır. İşlemsiz durumlarda veya kullanmadığınız fonksiyonları devreden çıkararak bataryanızın ömrünü uzatır.

Samsung A500FQ Galaxy A5 Akıllı Telefon

Samsung A500FQ Galaxy’nin teknik özelliklerine bakıldığında, standartları karşılayan ve kullanıcıyı memnun eden bir konfigürasyona sahiptir. Ekran çözünürlüğü 720 x 1280 pikseldir. Çift SIM kart özelliği ise yer almamaktadır. Dokunmatik sanal klavye, GPS, Wi-Fi özelliği, GPRS, bluetooth, dijital pusula, mp3 çalar, yükseltilebilir bellek, Mpeg4 desteği, USB port, 17 saat azami görüşme süresi, 640 saat azami bekleme süresi, MMS, 16 GB bellek, polifonik zil tipi, Micro SD VE 123 gram ağırlığa sahiptir. İşletim sistemi olaraksa Android KitKat 4,4 bulunmaktadır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.