Salaş Topuz Nasıl Yapılır?
30 Temmuz 2015 Yorum Yok 4719 Görüntülenme

Acil işiniz olduğunda, saçlarınızı şekillendirmek için fazla zamanınız bulunmuyorsa yapmanız geren kolay topuz modellerinin öğrenmektir. İş çıkışı özel bir randevu, geç kalınan iş, okul vakitlerinde, ani iş yemekleri gibi kuaför veya eve gidemeyeceğimiz durumlar her kadın ve genç kızların başına gelmektedir. Kolay ve aynı zamanda şık durabilen salaş topuz yapımı hem zamanınızı almayacak hem de kısa zamanda şık olmanın zevkini yaşayacaksınız.

Salaş topuz nasıl yapılmaktadır?

Öncelikle saçlarınız kendinden dalgalı bir yapıya sahipse bu model için sadece tokaya ihtiyaç duyacaksınız. Fakat saçlarınız düz yapı ise yapmanız gereken kuru şampuan ve köpük yardımıyla saçlarınıza hafifçe dalgalı görünüm kazandırın. Saç renginize uygun lastik toka kullanmanız görünüm ve estetik bakımdan önemlidir. Sıkı bir düz lastik tokayı bileğinize geçirin. Daha sora bir kere lastiği saçınıza dolayın. Daha sonra saçınızın ön tarafını ve ense kısmını biraz gevşetin.

İkinci tokayı dolayışınızda saçın kuyruk kısmını da toplatın.Daha sonra üçüncü dolamada tüm saçı toplayın. Hafif kulak kısmından ve ense kısmında bir kaç saç teli çıkartırsanız salaş topuzunuz daha şık gösterebilir. Sağlam salaş topuza sahip olmak istiyorsanız bir iki adet tel toka ile sağlamlaştırabilirsiniz. Biten salaş topuzu saç aksesuarlarıyla süsleyip topuzu daha şık hale getirebilirsiniz.

Ayrıca toka ile toplamayıp saçınızı köpük veya şampuan uygulamasından sonra gevşek toplayıp elinizde rulo yapınız. Toka ile sıkıca toplayabilirsiniz. Saç kesimi ön tarafta kâkülleri olanlarda biraz ensede yapılırsa önlerine de hafif fön uygulaması yapılmasıyla en özel şık gecelerde bile bir yıldız olabilirsiniz. Sallantılı küpeler ile salaş topuz modelinin kullanılması özellikle yazın renkli kıyafetlerle dikkat çekici olabilirsiniz.

Ensede yapılan salaş topuzunuzu ön tarafında balıksırtı, mısır püskülü gibi örgü modelleriyle de kullanabilirsiniz. Her bakımdan Salaş topuzu, dağınık topuz sarışın, balyajlı veya saçlarında hafif ışıltı kazandırılmış saçlarda kendisini daha ön plana çıkarttığı için daha hoş durmaktadır. Bu saç tiplerine sahipseniz saçlarınızı şekil veremediğiniz durumlarda salaş topuz modelini her alanda kullanabilirsiniz.

salas-topuz-yapimi

Salaş topuz modelini ince telli saçlarda uygulamak istiyorsanız saçlarınızı belli oranda kabartmanız gerekmektedir. Nedeni ise topuzun daha dolgun ve gösterişli olması içindir. Şık elbiseler, bluzlar ve sade gölgeli makyaj ile gece şıklığı yaratabilir. Salaş topuz lisesi genç kızlar için okulda ve okul sonrasında kullanabilecekleri kolay yapılmasından dolayı vazgeçilmezleri arasında olacaktır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.