Saç Rengi Nasıl Açılır?
25 Eylül 2017 Yorum Yok 1298 Görüntülenme

Küçük yaştan itibaren başlayan saç renginizi değiştirmek ciddi anlamda bir terapidir. Saçların rengini boyayarak değiştirebilirsiniz. Ancak saç boyalarının içinde yüksek miktarda kimyasal bulunur ve bu kimyasallar uzun vadede saça zarar verir. Biz de bu yazımızda doğal yöntemlerle saç rengi açma için bazı ipuçlarını derledik.

Evde Saç Rengini Açma

Eğer saç renginizden sıkıldıysanız ve küçük bir değişikliğin size iyi geleceğinizi düşünüyorsanız basit ipuçları ile evinizde saçınızın rengini açabilirsiniz. Böylelikle hem kuaföre yüksek miktarda para harcamamış olursunuz hem de saçınıza yüksek miktarda kimyasal madde tesir etmesini engellersiniz. Hatta papatya suyu yardımı ile kuaföre gitmeden saçınıza ombre bile yapabilirsiniz! İşte yöntemi: Aktardan bir miktar kuru papatya aldıktan sonra bu çiçekleri 10 dakika kadar kaynatın.

Papatyaları süzdükten sonra ortaya çıkan papatya suyunu saçınızın ortasından itibaren saç uçlarına kadar uygulayın. Saç diplerinizden başlamayın ki, saçınızın rengi geçişli olsun. Tabii, uçlara daha fazla papatya suyu uygulayarak daha da başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Uygulamadan sonra ise yapmanız gereken sadece güneşe çıkmak. Hatta şapka takarak saç diplerinizin güneşten etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı birkaç kez uygulayarak istediğiniz ombre görünümüne kavuşabilirsiniz.

Sirke ile Saç Rengini Açma

Saçınızı duruladığınız sırada bu işlemi elma sirkesiyle gerçekleştirin. Durularken yarım bardak elma sirkesi katarak saçınızı durulayın. Sirke hem saçınızın rengini açar hem de saçlarınızı besleyerek daha parlak görünmesini sağlar.

Limon Suyu ile Saç Rengi Açma

Herhangi bir sprey şişesine bir bardak taze sıkılmış limon suyunu koyun. Ardından kalan kısmına da su ekleyin ve karışımı karıştırın. Nemli ya da ıslak saçınıza bu karışımı sıkın. Saç diplerinize gelmemesine özen gösterin. Karışımı sıktıktan sonra güneşe çıkın ve saçlarınızın güneş görmesini sağlayın. Yarım saat bekleyin. Daha sonra güneşsiz kapalı bir ortamda 2 saat bekleyin.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Aktardan bir avuç kadar kuru papatya alın ve 2 bardak suya bu kuru papatyaları ekleyin. Suyun içine eklediğiniz papatyaları suyun rengini değiştirene kadar kaynatın. Suyu bir sprey şişesine boşaltın ve tüm saçınıza sıkın. 2 saat güneşte kalın ve saçlarınızın renginin hoş bir ahenkle açılmasının tadını çıkarın.

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengini Açma

Saçlarınızı nemlendirin. Bir su bardağının yarısına bal koyun. Üzerine zeytinyağını ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı saçlarınızın güzelce emmesini sağlayın. 1 saat boyunca saçınıza kalmasını bekleyin ve daha sonra yıkayın.

Karbonatla Saç Rengi Açma

Herhangi bir marketten kolayca temin edebileceğiniz karbonat, saç rengini doğal şekilde açmak için mükemmel bir yöntemdir. Böylelikle kuaföre gitmeden ve saçınızı herhangi bir kimyasal maddeye maruz bırakmadan saç renginizi açabilirsiniz. Bunun için banyodayken saçlarınıza 1-2 tatlı kaşığı kadar karbonat serpmeniz ve 10 dakika sonra durulamanız yeterlidir.

Oksijenli Su ile Saç Rengini Açma

Saç rengini açmada oksijenli su kullanımı en yaygın yöntemlerden biridir. Ancak, oksijenli su kimyasal bir ürün olduğu için kullanımında çok dikkatli olunmalıdır. Doğal yöntemlerle saç rengi açmaktan verim alınamadığı durumlarda aşırıya kaçılmadan oksijenli su kullanılabilir. Saçınıza zarar gelmemesi için kullanımdan sonra saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.