Porland Porselen Mutfak Ürünleri markalardan’da!
06 Ağustos 2018 Yorum Yok 1226 Görüntülenme

Porland, Türkiye’nin ilk renkli porselen üretimini yapan, Türkiye’de ve dünyada ilk ve tek özel reçeteli Aluminalı (Alumilite) porselen üretimini yapan, Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir.

İlk olarak 1976 yılında züccaciye mağazası olarak açılan Porland 1984 yıllarında özellikle gastronomi tüketicilerine masa üstü malzemeler pazarlama faaliyeti işine başlamıştır. Daha sonra 1980’lerin sonuna doğru üretime geçerek 1992’de Gebze’de, Porland Porselen San. ve Tic. A.Ş kurulmuştur. Gebze Dilovası mevkiinde 10,000 m2’lik arazi üzerine yaklaşık 8000 m2 kapalı alanda sert porselen üretimi ve dekorlama faaliyetlerine başlanmıştır.

Büyüyen pazar taleplerini karşılamak ve ihracata destek olmak amacıyla 1996 yılında Bilecik tesislerini de faaliyete geçirmiştir. Bilecik’te 300 bin metrekare açık ve 70 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerin ürettiği ve tasarladığı züccaciye ürünleriyle Porland bugün, yurt içinde ve dışında hızlı büyüyen ve tercih edilen, saygın bir pazar konumunu elinde tutmaktadır. Güçlü yapısı, çağdaş bakış açısı, teknolojiye verdiği önem ve üstün üretim kapasitesi ile 1450 nitelikli çalışan gücüyle sektörde büyük istihdam yaratan ve çok geniş pazarlama satış kadrosuna sahip bir şirkettir.

Porland porselen üretiminin yanı sıra portföyünde bulunan üç marka ile yılda yaklaşık 70 milyon adet üretim kapasitesi, 30 mağazası ve pek çok satış noktası ile sektörde önemli bir yere sahiptir. Başarısını uluslararası platformlara da taşıyarak dört ana kıtada 30’dan fazla ülkeye üretiminin %65’ni ihraç etmektedir. Tasarımdan üretim aşamasına kadar tüm ince detayı üstün teknoloji ve iş gücü ile ürünlerine yansıtan Porland, 42. yılını kutladığı bugünlerde; üretim gücü, ihracat gücü, renk ve desen çeşitliliği ve müşterilerine sağladığı avantajlar ile dönemin ilerisinde, sektörde trend belirleyici bir marka olarak lider konumdadır.

porland old fashion kase 12 cm

20 yılı aşkın Ar-Ge deneyimine ve güncel teknoloji ile donatılmış Ar-Ge laboratuvarlarına sahip olan Porland, bu yöndeki çalışmalarını strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillendirmiş, bu çerçevede hedef pazarlara optimize edilmiş ürünleri, yaratıcı tasarımları, çevreci yaklaşımlarla sunmuştur. Sektörel bazda sürdürülebilir rekabet gücü için Ar-Ge yatırımlarına verdiği önemin yanı sıra insan sağlığı ve çevresel konulardaki girişimleri ile atık yönetimi uygulamaları konusunda da önemli atılımlara sahiptir. Binlerce ürün çeşitliliği, konsept mağazaları, ev kesiminden gastronomi kesimine kadar pek çok alanda takip edilen ve sevilen bir Türk markasıdır. Tüm Porland Porselen mutfak ürünleri uygun fiyat ve taksit seçenekleriyle markalardan.com’da satışa sunulmaktadır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.