Nude Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?
30 Temmuz 2015 Yorum Yok 1642 Görüntülenme

Hiç makyaj yapmamış gibi doğal güzelliği ortaya çıkaran bir makyaj türü olan Nude makyajı nasıl yapılır. Nude makyajı ile doğal güzelliğinizden taviz vermeden yüzünüze küçük dokunuşlar yaparak daha renkli ve ışıltılı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Doğallık birçok kadının dikkat ettiği konulardan birisidir. Birçok kadın doğal makyaj yaparak yüz güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlar. Doğal makyaj günümüzde trend olmaya başlamıştır. İşte nude makyajı size bu doğallığı sağlamada yardımcı olacaktır. Makyaj yaparken kullanacağınız nude renklerle doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Hangi makyaj türünün yapacak olursanız olun önce teninize uygun ürünleri seçmelisiniz. Ten rengine göre seçilen ürün doğru makyajın püf noktasıdır. Ten renginiz açık ya da koyu olabilir. Ten rengi açık olan bayanlar daha çok bal ve vizon renklerini, esmer tenliler ise; çikolata altın ve bronz renklerini kullanmalıdır. Her ikisinin ortasında olan orta ten rengine sahip kişiler ise karamel tonlarını tercih etmelidirler.

Nude makyajı yapmak için öncelikle cilt matlaştırıcı bir fondöteni cildinize uygulayın. Her hangi bir parlama olmaması için üzerine bir pudra sürülebilir. Yüzünüze renk katmak için cilt rengine uygun olarak seçilen allıkla yüze renk verilir. Elmacık kemiklerine, gözlerin iç köşelerine alına, dudak çevresine ve burna aydınlatma yapılır. Nude makyajında göz kapaklarına toprak ve soft pembe renklerinde far sürülür. Doğal bir görünüm elde etmek için kirpikleri kıvırıcıyla kıvırıp tek kat çok aşırı olmayan bir maskara sürülmelidir. En son işlem olarak dudağa cilt tonlarında nude ruj sürülerek makyaj bitirilir.

Birçok ünlü çoğu zaman nude makyajını tercih etmektedir. Nude makyajını en iyi kullanan örneklerden biriside Adriana Lima’dır. Genellikle doğal görünmeyi tercihe eden Adriana Lima nude makyajı yapımı ile gözlerini ve yüzünün güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Son zamanlarda gelinlerin makyaj trendleri arasında da nude makyajı yer almaktadır. Bu makyajı yapmak çok kolaydır ve çok fazla zaman gerektirmeyen bir işlemdir. Önemli olan cildinize uygun ürünleri seçmektir.

nude-makyaji

Ten renginizi bilmeli ve buna uygun ürünleri satın almanız gerekir. Makyaj ürünleri cilde doğrudan cilt bakımı uygulandığı için seçilen makyaj ürünlerinin kalitesine ve markasına dikkat etmek önemlidir. Yoksa düzeltilmesi mümkün olmayan cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalınabilir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.