Mükemmel Diyet İçin Öneriler
14 Eylül 2017 Yorum Yok 706 Görüntülenme

Diyete başlamak istiyorsunuz ve hafta başında diyete başlayarak hafta ortasında bozuyorsanız, bu öneriler tam size göre. İşte diyeti bozmamak için yapılması gerekenler.

Kararlı olun pes etmeyin: Diyet sürecince canınız abur cubur çektiğinde pes etmek yerine bu durumla başa çıkmayı öğrenin. Canınız tatlı bir şeyler çektiğiniz çikolata ve pasta yerine kuru meyveleri tercih edin.

Düzenli ve programlı olun: Düğün gibi özel bir davete katılmadan önce hazırlık yaparak gün içinde yiyeceğiniz yemeği ve ara öğünü yanınızda götürün. Bunun yanı sıra zor zamanlarınız için çantanızda her zaman sağlıklı bir atıştırmalık bulundurun.

Kendinize dürüst olun: Haftada iki gün yediklerinize dikkat ederek, spor yapıp bütün hafta dikkat ettim düşüncesine kapılmayın. Her zaman kendinize dürüst olarak birkaç gün değil bütün hafta böyle olmanız gerektiğine inanın.

Pratik zekanızı kullanın: Kilo vermenin temelinde pratik zekayı kullanmak yatar. Bunun için gün içerisinde evde olamıyorsanız, ilk bulduğunuz kebap ve hamburger dükkanına girmek yerine zeytinyağlı yemeklerin ve salataların olduğu yerlerde yemek yiyin. Bu tarz yemeklerin olduğu bir yer bulamıyorsanız, bir ayran ile miktarına dikkat ederek kuruyemiş tüketin.

Yediklerinizi deftere not alın : Kilo vermek için bilinçaltının da kodlanması gerekir. Bunun için sabahtan akşama kadar yediklerinizi not alın. Günde iki satır yazı yazmak bile kilo vermeyi beyinde bitirmeye yardımcı olur.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.