Kuaför Salonları Nasıl Dekore Edilir?
29 Temmuz 2015 Yorum Yok 3211 Görüntülenme

Kadınların favori mekânları arasında alışveriş merkezleri ve kuaför salonları başta gelir. Çünkü kadınlar kendilerine bakmayı ve kendilerine zaman ayırmayı çok severler. Kıyafet, ayakkabı, çanta, aksesuar dışında saç ve yüz bakımı da önemli bir husus olmaktadır. Kadınlar, bakım dışında sadece stres atmak ya da kafa dağıtmak için bile bir kuaför salonu ziyaret edebilirler. Kadınlar hem rahatladıkları hem de saçlarını, ciltlerini emanet ettikleri yerin rahatlatıcı ve güven verici olmasını isterler.

Kuaför salonları sadece saç kesim ve boyama işlemlerinin yapıldığı yerler değildir. Kadınlar her türlü bakım ihtiyaçlarını kuaför salonlarında giderebilirler. Cilt bakımı, ağda, makyaj, manikür ve pedikür gibi birçok işlem yapılır. Bunun için de bayanlara özel ayrı bir oda bulunmalı ve bu odanın temiz ve hijyenik olmasına dikkat edilmelidir.Özellikle temizlik ürünleri bir defa kullanılmalı ve kapaklı bir çöp kutusuna atılmalıdır. Kuaför salonları her daim temiz tutulmalıdır. Bunun dışında kuaför salonu çalışanları da hijyene ayrıca dikkat etmelidir. Her işlemden önce ve sonra ellerini yıkamalı ve dezenfekte etmelidir.

Kuaför Salonu Dekorasyonu

Elbette ki hijyenik olmalı ve temizliğine her an dikkat edilmelidir. Ancak önemli olan tek husus temizlik değildir. Bunun dışında dekorasyon da oldukça önemli bir konu olmaktadır. Bir kuaför salonu dekorasyonu yaparken öncelikle renklere dikkat edilmelidir. Çok karışık ya da göz yoran renkler kullanılmamalı ve sade renkler tercih edilmelidir. Özellikle de açık renkler rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliğe sahiptir. Bunun dışında kuaför salonundaki kullanım alanlarına da dikkat edilmelidir. Masalar arasında yeterli boşluk kalmalıdır. Müşteriler dip dibe olmamalıdır. Ayna mesafelerine dikkat edilmelidir. Bütün eşyalar üst üste duruyormuş gibi bir görüntü olmamalıdır. Sakin ve ferah bir ortam sağlanmalıdır.

kuafor-salonu-dekorasyonu

Kullanılacak ürünler kullanılma sıklıklarına göre yerleştirilmelidir ve her müşteri alanında fön makinesi, tarak, fırça, makas gibi aletler bulunmalıdır. Çünkü kadınlar saçlarını birine emanet ettiklerinde biraz tedirgin olurlar ve işlerinin hem bir an önce hem de en güzel şekilde sona erdirilmesini isterler. Bir kuaför başka bir kuaför ya da çalışandan herhangi bir şey istediğinde bu durum hem kuaförün imajını sarsar hem de kısa da olsa bir bekleme süresi ortaya çıkar. Bu bekleme süresi de tedirginliği biraz daha artırır. Kuaför mümkün olduğunca sadece müşterisiyle ilgilenmeli ve buna engel olacak her durum ortadan kaldırılmalıdır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.