Kolay Saç Modelleri İle Harikalar Yaratın
05 Ağustos 2015 Yorum Yok 2983 Görüntülenme

Saç modelleri kadınların doğal aksesuarıdır ve görünüm açısından son derece önemlidir. Bakımlı parlak hoş saçlar hem diğer kadınların hem de erkeklerin ilgi odağı olmayı her zaman sürdürmüşlerdir. Yüzünüzde hiç makyaj olmasa dahi güzel ve hoş bir kolay saç modeli ile günü kolayca kurtarabilirsiniz. Günümüz kadınları hem iş, hem ev çoluk çocuk derken kendine pek zaman ayıramasa da 2 dakikada kolayca uygulanabilecek saç modelleri ile her zaman bakımlı olmayı başarabilirler.

Bayan saçları için pek çok kullanımı kolay pratik ürünler üretiliyor. Öncelikle onlardan yardım almanın faydası olabilir. Bu ürünler çok kısa zamanda saçı bir şekle sokmada son derece faydalı. Örneğin son zamanların kurtarıcı ürünü donut topuz tokaları. İster önünüzde bırakacağınız birkaç tutam saçla, ister tamamen arkaya topladığınız saçlarınızla kısa sürede saçınıza sıkı bir topuz yapabiliyorsunuz.

Kolaylıkla uygulayacağınız bir diğer topuz için ise öncelikle saçlarınızı güzelce arkada toplayıp bir lastik toka ile atkuyruğu yapıyorsunuz. Sonra tokanın gerisinde, saçınızın ensenize yapışan kesiminde bir delik açarak, atkuyruğunuzu delikten geçiriyorsunuz. Sonra sarkan saçınızı örüp, delikten bir tur daha geçiriyorsunuz ve kalan kısmı da saçınızın uzunluğuna göre ensede firkete ile sabitleyebilirsiniz. Daha uzun saça sahipseniz sarkan saçınızı örebilirsiniz.

Saç şekillendirici cihazların kullanımı ile oluşturulacak dalgalı ya da düz saçlar biraz zamanınızı alacaktır. Bunun yerine günümüzün kurtarıcısı örgüler ile kısa zamanda orjinal saç modelleri çıkarabilirsiniz. Örgülerle yapılabilecek birkaç pratik saç modelini sıralayacak olursak,

1.Saçınız yandan ya da ortadan ayrılmış olsun, önden iki yandan da biraz kalın saç bırakıp, kalan saçı arkadan toplayarak, üst tepeye biraz krepe atıp sprey sıkın. İki yandaki saçlarınızı balıksırtı şeklinde örüp arkada firketelerle birleştirin. Sonra arkada topladığınız saçları açın. Bu masum ve şirin saç modeli her yaştaki bayan için ideal.

2. Uzun saçlarınızın iki yanından örgülerinizi arkada topladığınız yüksek atkuyruğunuza sararak, hoş bir atkuyruğu modeli oluşturabilirsiniz. Dilerseniz saçlarınızı yandan ve alttan toplayıp, örgülerinizi dolayabilirsiniz.

kolay-sac-modelleri

Örgü saçlarınıza masum ve romantik bir hava katacaktır. Ancak örmekle uğraşamam diyeceğiniz kadar kısa vakitler için tepede saç tutamlarınıza biraz sprey ve krepe atın. Ardından düzeltip bombeli duruşunu sabitlemek için tekrar sprey sıkarak saçlarınızın yanlarından aldığınız parçaları arkada birleştirebilir, güzel bir fiyonklu toka ile süsleyebilirsiniz. Biraz daha uğraşmak isterseniz krepe attıktan sonra, yandan az bir miktar saçı bırakarak alttan ya da yukarıdan topladığınız saçlarınıza, yandan bıraktığınız parçayı sararak göz alıcı bir atkuyruğu yapabilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.