Kış Aylarına Özel Makyaj Önerileri
04 Ağustos 2015 Yorum Yok 1350 Görüntülenme

Yukarıdaki soruya adınızın söylenmesi sizin elinizde öncelikle bir kaç şirin hile ile bazı bölgeler ön plana çıkarılabilir. Veya daha hoş çekici hale getirilebilir. Yapılması gereken en önemli ilk iş kış aylarına özel makyaj yaparken mutlaka çok aydınlık bir ortam seçilmeli kusursuzluk ve renklerin uyumunu tam karar verebilmeniz için.

Gözler en dikkat çeken güzellik ilhamını verdiği için makyajı da özel olmalıdır bir detaya dikkat küçük gözler mutlaka kalemi dışa büyük gözlerde ise içe çekerek ideali yakalamalısınız. Göz makyajında far kullanımı eski yıllara göre fazla tercih edilmese de özellikle açık tenli bayanların uçuk minik vuruşlar şeklinde kullanabileceği far ile gözlerinin güzelliği daha bir manalanabilir.

Elmacık kemikleri çok etkileyici bir hava verir ön plana çıkarmak sizin elinizde allığı koyu şekilde çıkık olan bölgeye diğer bölgelere ise daha uçuk kullanmak sizi bambaşka bir havaya itecektir. Kışın mutlaka daha aydınlık ve renkli makyaj ile karanlık günlerin ışığı olmalısınız. Yazın seçtiğiniz uçuk pastel tonlar kış mevsiminin kasvetinde kaybolur. Daha canlı daha çok renklerin dansını hissettirmelisiniz. Sizi görenin de içi aydınlanır.

Seksi dudakları unutmamak lazım mutlaka makyajın en itina ile yapılması gereken bölümdür. Teninize uygun ve sevdiğiniz renk seçiminden sonra mutlaka dudağınızın ortasında iki kat fazla ruj sürerek belirginliği ve dolgunluğu yaratmalarsınız. Ayrıca seçeceğiniz dudak kaleminiz rujunuzun en fazla iki kat koyusu olmalıdır ki harika ikili olarak siz konuştukça dinleyenler gözlerini alamasın o kiraz dudaklarınızdan. 2015 yılı kış renkleri daha bir mürdüm tonları, ahududu tonları ve de vazgeçilmez kiraz tonları yüzünüzün tonu ile muhteşem bir derinlik oluşturacaktır.

Makyaj çok aşırı yapıldığında güzel olmayı sağlamaz doğru ve kişiye özel yapıldığında güzellik ortaya çıkar. Ama soğuk kış günleri ve gecelerinde mutlaka bir göz makyajı ve dudak makyajı yapılmalıdır. Hem kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar hem de karanlık günlerin güzel ışığı olarak etrafta takdir toplarsınız.

makyaj

Unutmamanız gereken çok önemli bir unsurda saçlarınızın rengine uyumlu tonlar ile bir bütünlük sağlamanız. Yoksa makyajınızı ne kadar güzel yapsanız da bir kopukluk göze rahatsızlık hissi verebilir. Tüm makyaj hileleri ve püf noktalarına ilaveten mutlaka tavsiyemiz gün sona erdiğinde uygun ve tedavi edici ürünler ile cilt temizliğinizi yapmak ve gece kreminiz ile cildinizi ertesi gün yapacağınız makyaja hazırlamaktır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.