Kilo Alanların Yapmaması Gerekenler
21 Ocak 2015 Yorum Yok 1280 Görüntülenme

Çalışma arkadaşlarınızdan tutunda çevrenizdeki tüm kadınların dikkat ettiği ve çok özen gösterdiği bir konu vardır. Başlıktanda anlaşılacağı gibi kilo sorunu. Çevrenizde bulunan bayanlar tarafından Çok kilo aldım, fazla yedim kesin kilo alacağım, çok kiloluyum, zayıflama yöntemleri yada kilolumuyum, “nasıl zayıflanır” gibi bir takım duyumlara maruz kalabilirsiniz. Kilo bayanların en büyük korkusu haline gelmiş durumda. Sonuçta güzel bir vücüda sahip olabilmek için öncelikle kilo sorununu ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Fazla kilo aldıysanız yada kendinizi kilolu hissedip huzurunuz bozuluyorsa size daha fazla kilo almamanız için yapmamanız gerekenleri madde madde sıraladık.

Asla Kendinize Ceza Vermeyin

Bir davete gideceksiniz, süslendiniz, hazırlandınız herşey tamam son kez kontrol için aynaya baktınız. Aynaya bakınca vücudunuzda gördüğünüz fazlalıklardan ötürü kendinizi asla “şişko” gibi yakıştırmalar ile cezalandırmayın. Gülümseyin ve o davete kendinizden emin ve içiniz rahat bir şekilde gidin. Gittiğiniz davette bayan arkadaşlarınıza durumu anlatmak isteyebilirsiniz fakat asla kilo aldığınızı anlatırken kendinizi aşağılamayın. Unutmayın kendinize karşı acımasız davranmak sizi üzeceğinden daha fazla duygusal yemeye yönelmenize yol açacaktır. Kilo aldığınızı kabul edin ve zayıflamanın yolları için pozitif seçimlere odaklanın.

Yemeklerinizi Düzenli Yeyin

Öğün atlamak ve düzenli yemek yememek kilo vermeniz için size yardımcı olmamaktadır. Bir takım bilimsel çalışmalar sonucunda bir kaç saatte bir az miktarda beslenmek kan şekeri seviyesini dengede tuttuğundan, bir sonraki öğünge aşırı yemek yeme halinden sizi kurtaracaktır. Bu sebep ile öğün atlamayınız.

Her Bulduğunuz Fırsatta Tartılmayın

Kilolu kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biri de sürekli tartılmak. Sadece haftada bir gün, tartılmayı alışkanlık haline getirin. Kendinizi haftada bir gün tartılmaya alıştırırsanız rakama değil, içinde bulunduğunuz duruma odaklanmanız kolaylaşır.

Yeni Kıyafetler İle Dolabınızı Doldurmayın

Kilo aldınız ve bazı kıyafetlerinizin içine giremiyorsunuz. Hemen mağazalara koşmayın. Şu an sahip olduğunuz kilonun kalıcı olduğunu zannederek savurganlık yapmaya gerek yok. Sadece sizi görüntünüze dair rahatlatacak birkaç parça kıyafet size yeterli.

Düzenli Olarak Spor Yapın Fakat Asla Abartmayın

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için düzenli ve istikrarlı bir şekilde spor yapmaya başlayın. Üstelik spor salonlarına yada spor merkezlerine gitmeden. Bulunduğunuz ortamda yapacağınız düzenli egzersizler kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Hızlı bir şekilde zayıflayayım düşüncesi ile spor yapmayı asla abartmayın. Aşırı spor aşırı yeme isteği oluşturacağından kilo almanızdan başka bir işe yaramaz.

Yemek Yememezlik Yapmayın

Karnızın açıktı veya canınız aniden yemek çekti hatta burnunuza nefis yemek kokuları gelmeye başladı bile. Böyle durumlarda açlık hissini dikkate almayı ve vücudunuzu dinlemeyi öğrenin. Zayıflamak uğruna yemek yemenizi kısıtlamayın yoksa Allah korusun hastalanabilirsiniz. Zararlı gıdalara yönelmeden açlığınızı bastırmayı öğrenmenizde yarar var.

Son Olarak Asla Vazgeçmeyin!

Zayıflamak zor olsada imkansız değildir. Doğru ve başarılı hedefler ile istediğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kendinize küçük ve ulaşabilir hedefler koyun. Bu hedeflere ulaştığınızı gördükçe zayıfladığınızın farkına varacaksınız. Canınızı asla sıkmayın ve içinizi daraltmayın sadece odaklanın ve pozitif olun.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.