Kıl Dönmesi Nasıl Önlenir?
18 Haziran 2018 Yorum Yok 830 Görüntülenme

Epilasyon öncesi veya sonrası oluşabilecek kıl dönmesi sorununu önleyebilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Sinir bozucu bu kıl dönmelerini önlemek için ilk olarak düzenli olarak eksfoliasyon yapın. Kıl dönmelerini önlemek için, haftada bir kez eksfoliasyon yapmayı deneyin. Bu işlem ölü deri hücrelerinin alınmasına ve yolun temizlenmesine yardımcı olur, böylece tüyleriniz gerektiği gibi uzayabilir.

Epilasyondan yaklaşık 2 gün önce eksfoliasyon ideal olacaktır. Peki bu Eksfoliasyon nedir? diye merak ettinizi biliyorum. Eksfoliasyon; ölü cilt hücrelerinin giderilmesini anlatan terimdir. Ölü cilt hücrelerinin uzaklaştırılmasıyla, karşı konulmaz bir ışıltı yayan, yeni ve genç görünümlü cilt ortaya çıkarılır. Unutmayın: eksfoliasyon cildiniz için harikadır; ancak bazı durumlarda, örneğin güneş yanığınız veya açık kesikleriniz ya da yaralarınız olduğunda Eksfoliasyon işlemini ertelemeniz gerekmektedir.

Duşa girin ve vücudunuzu tepeden tırnağa kadar ıslatın. Cildinizi nazik dairesel hareketlerle ovun. Kıl dönmelerinin en sık olarak bulunduğu kaval kemiği ve baldır bölgelerinde özellikle dikkatli olun. Eksfoliasyon için sevdiğiniz ürünü ya da keseyi kullanın. Hassas bir bölgede eksfoliasyon yapıyorsanız fazla sert keselemeyin, daha nazik bir ürün veya daha yumuşak bir fırça kullanmanız iyi olabilir. Duştan veya banyodan çıktıktan sonra bir nemlendirici hidrasyon kazandırıcı losyon uygulayın. Son olarak cildinizi düzenli olarak nemlendirin. Ayrıca size Braun tarafından üretilen Skinspa epilasyon cihazını öneririz. Bu cihazı kullanmak benzersiz biçimde etkili bir deneyimdir.

Sonik eksfoliasyon teknolojisi, cildinizde eksfoliasyon sağlamak için dakikada 3000’den fazla mikro titreşim gönderir. İdeal olarak tüm cilt tiplerine ve tercihlerine uygundur: Braun tarafından üretilen 2 farklı, özel olarak tasarlanmış vücut fırçası da bulunmaktadır. Nazik fırça, benzersiz üçgen şekle sahip yüksek performanslı kıllar bulunur. Düzenli kullanım tüylerin cildin altına sıkışmasının önlenmesini sağlar ve cildin görünümünü gözle görülür biçimde iyileştirir. Yine 10.000 ince sert kılı bulunan yüksek yoğunluklu fırça, ölü cilt hücrelerini nazikçe giderir ve cildin kendini yenilemesini sağlar. Kendinizi dokunmaktan alamayacağınız, karşı konulmaz derecede pürüzsüz ve ipeksi bir cilt için.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.