Kadınlar Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Gerçek
11 Eylül 2017 Yorum Yok 734 Görüntülenme

Kadınlar Daha Çok Depresyona Giriyor!

Yapılan araştırmalar kadınların erkeklere oranla iki kat daha fazla depresyona girdiğini gösteriyor. Bu farkın çeşitli sebepleri ortaya atılıyor. Kimileri bunu kadının toplumdaki kimliği ve erkek egemen bir toplumda yaşamamız sebebiyle böyle yorumluyor. Kimileri ise erkeklerin depresyonda olduklarını gizlemeleri sebebiyle rakamın bu denli farklı olduğunu söylüyor. Ama bu açıklamalar tatmin edici sonuçlara ulaştırmıyor.

Kadınlar Yüz Okumada Doğuştan Yetenekli!

Karşıdaki kişinin yüz ifadesinde, ses tonunda duygusal durumdan kaynaklanan değişimleri fark etme ve sözsüz ifadelerdeki ipuçlarını yakalamada erkeklere göre çok daha yetenekliler. Kadın beyni iletişimin en ince ayrıntılarını kavrama üzerine evrimleşmiş gibidir. Yüz okumadaki bu durum binlerce yıllık evrimin bir sonucudur.Mağarada da yaşasanız, şehirde de yaşasanız eğer yüzleri ve ses tonlarını okayabilirseniz bir bebeğin neye ihtiyacı olduğunu anlayabilirsiniz. Sizden daha güçlü ve saldırgan erkeğin size zarar verme ihtimalini önceden kestierbilirsiniz.

Kadınların Her Zaman Vermesi Gereken Fazla Kilosu Vardır!

Kadınların kilosu eşi veya sevgilisinin olup olmaması durumuna göre değişen kilodur. herhangi bir birlikteliği olmayan ve olmasını isteyen kadın bir şekilde toplumun idealize ettiği kiloya ulaşmaya çalışır, yalnızca bununla kalmaz daha bir bakımlı olur, gömleğinin düğmeleri biraz daha açıktır, özlerinde her zamankinden daha fettan bir bakış vardır, işveli, cilveli ve son derece neşelidir.

Kadınların Her Zaman Giyecek Eksiği Vardır!

Alışverişe çıkıp bir şeyler satın aldıktan sonra indirimden yararlandığımızı söylüyorsak, buna pek inanmayın. Giyecek hiçbir şeyimiz olmadığını iddia ettiğimizde ise, buna inanın. Zira bizler, alışveriş yaparak kendimizi buluruz; göz koyduğumuz bir ürünü, cebimiz delik olmadıkça, almak için her türlü gayreti gösteririz.

Her Kadın Mükemmel Kocayı ve Babayı Arar!

Yaşımız ilerledikçe, aile kurmak ve çocuk sahibi olmak isteriz. Bu yüzden, ilişkinin ilk günlerinden itibaren, bizimle aynı fikirde olup olmadığınızı öğrenmeye çalışırız. Evliliğe sıcak bakmıyorsanız ve çocuklardan nefret ediyorsanız, renginizi belli edin; bizi oyalamayın, vaatlerle zamanımızı çalmayın.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.