Günlük Hayatta İşinize Yarayacak 3 Pratik Bilgi
18 Ekim 2017 Yorum Yok 605 Görüntülenme

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayaklarınız tüm gün ayakkabının içinde durması sebebi ile koku yapabilir. Çok basit yöntemlerle bu kokuyu önleyebilirsiniz. Ayaklarınızın kokmasını önlemek istiyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Eğer ayaklarınız kokuyorsa ve bu ayakkabınızdan kaynaklanıyorsa yapmanız gereken şey ayakkabınızın içine bebek pudrası dökmek. Bebek pudrası dökülen ayakkabıyı bir gece bu şekilde bekletin ve sabah olduğunda silkeleyin. Kokunun gittiğini fark edeceksiniz. Bir diğer yöntem ise ayakkabının içine karbonat koymak. Kokan ayakkabının içine bir miktar karbonat serpin. Daha sonra tüm gece ayakkabıyı bu şekilde bekletin. Sabah olduğunda karbonatı ayakkabıdan temizleyin. Kokunun yok olduğunu fark edeceksiniz.

Kedi Kumu Nasıl Temizlenir?

Evde bakılan hayvanların ihtiyaçlarını giderdikleri kumların kokusu bir sorun. Bu sorundan çok pratik bir yöntemle kurtulabilirsiniz. Evde kedi besleyenlerin en büyük dertlerin biri kedi kumunun kötü kokmasıdır. Bu sorunu çözmek için kedi kumunun içine bir miktar demlenmiş çay çöpü dökün ve karıştırın. Bu işlem kedi kumunun kokusunu alacak, kumun mikroplarını öldürecek ve kumun daha hijyenik olmasına neden olacaktır.

Beyaz Çamaşırlardan Leke Nasıl Çıkarılır?

Özellikle çocuklarda sık rastlanan beyaz kıyafetler üzerindeki lekeleri, elma sirkesi ile çıkarmayı denediniz mi? Kadınların temizlikte, bulaşıkta başvurdukları sirke, özellikle beyaz çamaşırlarda da büyük oranda kolaylık sağlıyor. Beyaz kumaşlar üzerinde yemek lekelerinden saç boyasına tüm lekeleri kolayca çıkarmanıza yardımcı olan sirkeyi, çamaşır makinenize de ekleyebilirsiniz. yasemin.com’dan çalınmıştır Zor bir leke çıkarmak istiyorsanız; lekeli kıyafetinizi, ufak bir leğen içerisine ekleyeceğiniz yarım su bardağı sirkede bir gece bekletmeniz yeterli.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.