Gözleri İri Gösteren Makyaj Önerileri
05 Ağustos 2015 Yorum Yok 2770 Görüntülenme

Gözler, bir kadının en büyük hazinesidir. İri gözlere sahip olan bir kadın, oldukça çekici bulunmaktadır. Göz makyajı, bütün etkileşimlerin, bütün ilişkilerin ilk adımını attıran güzelliktir. Öncelikle gözlerden etkileşim başlar. Gözler, insan hayatının ilişkiler konusunda büyük öneme sahip organlarıdır. Fakat herkes, tabiatı gereği büyük gözlere sahip doğmamaktadır. Kiminin gözleri, iri, kiminin gözleri ise küçüktür.

Küçük gözlere sahip insanlar, gözlerini bir kaç makyaj hilesi ile büyük gösterebilirler. Böylece büyük gözlü kişilere imrenmek zorunda kalmazlar. Bu makyaj tekniklerine başlarken, öncelikle gözler krem rengi bir far ile aydınlatılmalıdır. Küçük gözlere sahip kişiler, genellikle açık tonlarda ve doğal makyajları tercih etmelidirler. İlla koyu makyaj yapılması gerekecekse göz kapakları koyu tercih edilirken, alt kısımlar boş bırakılmalıdır.

Sonrasında göz kapaklarına eyeliner sürmek ikinci adımdır. Eyeliner, göz kapaklarına ince bir çizgi çekilerek sürülür. Göz hizasından çekilmeye başlanan eyeliner, istenirse göz hizasının sonunda kuyruk yapılarak, ucu uzatılabilir. Bu şekilde gözler etkileyiciliğini ve iriliğini artırır. Gözaltına da bir çizgi çekilir ve fırça yardımı ile dağıtılarak buğulu bir görünüm elde edilir. Bu çizginin eyeliner kuyruğu ile birleşmemesi gerekir. Gözleri büyük göstermek için son dokunuş olarak da kirpikleri dolgun gösteren bir rimel tercih edilmelidir. Artık gözler eskisinden daha iri ve etkileyici görünmektedir.

Eyeliner kullanımı, gözü büyük gösteren bir uygulamadır. Eyeliner, gözü küçük göstermeye neden olacağı için kalın sürülmemeli, ince sürülmelidir. Koyu renkler, küçük gözleri daha da küçük gösterir. Açık ve ten rengine yakın doğal tonlar, her zaman gözleri büyük gösterir. İri göz makyaj teknikleri ile kolay bir şekilde gözler eskisinden büyük gösterilebilmektedir. Önemli olan doğru teknikleri kullanarak makyaj yapmaktır. Yüz tipine göre, ten rengine göre teknikler ve ürünler kullanılmalıdır.

goz-makyaji

Bu şekilde bayanlar, yüz tiplerini daha iyi tanıyabilir ve kendilerine yakışanı yapmayı öğrenirler. Örneğin; küçük gözlere sahip bir bayan, makyaj ile gözlerini biraz daha iri göstermek için koyu tercih ederse, beklediğinden daha kötü bir sonuç elde eder. Ya da kalın bir eyeliner çekip, gözlerinin iri görünmesini bekleyemez bu da büyük bir hatadır. Makyaj tekniklerini doğru öğrenmek, bir bayanın makyajdan beklediği her şeyi fazlası ile alabilmesi demektir. Güncel makyaj önerileri, anlatımlı videolar, makyaj üzerine yazılan makaleler takip edilerek, istenilen düzeye gelinebilir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.