Göz Altı Morluklarını Geçirecek Doğal İpucu
13 Eylül 2017 Yorum Yok 674 Görüntülenme

Doğal çözümler bazen cildin tek ihtiyacı olabiliyor. Bu doğal maske ile özellikle göz altı çevrenizde oluşan morlukları tedavi ederken aynı zamanda cildinizin tonunu da dengelemiş olacaksınız. Yorulan bir cilt için kimyasal maddeler yerine doğal çözümler bulmak bazı durumlarda daha iyi sonuçlar verebiliyor. Çünkü itiraf edelim, doğal yöntemler kimyasal yöntemler kadar pahalı değil.

Besin değeri oldukça yüksek olan yoğurt, cildin ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor da artıyor bile. Dolayısıyla yoğurt suyu maskesi en etkili cilt maskelerinden biri olabilir. Üstelik her evde kolayca bulunabiliyor. Yoğurt suyu maskesi, hem cildinizin yorgunluğunu alacak hem de yüzünüze renk dengesi getirecek. Ve bunları yaparken göz altı morluklarınızı da yok edecek. Yoğurt suyunu küçük bir kaseye alın ve bir pamuğu bu suya batırın. Ardından gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 7-8 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su yardımıyla gözlerinizi temizleyin.

Bu yöntemi dilerseniz haftanın her günü uygulayabilirsiniz. Kısa sürede göz altı morluklarından kurtulacaksınız. Özellikle şehir hayatı ve çevresel diğer faktörler yüzünden yorulan cilt için bazen çeşme suları bile zararlı olabiliyor. Bu tür sorunların çözümünü aslında doğanın içinde bulmak mümkün çünkü böylelikle cildimizin ihtiyacı olduğu doğallığı vücudumuza kazandırabiliyoruz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.