Göğüslerin Sarkmasına Neden Olan Alışkanlıklar
01 Temmuz 2015 Yorum Yok 1059 Görüntülenme

Vücudumuza zararlı olduğunu bildiğimiz bazı kötü alışkanlıklar vücudumuzun görselliğine de zarar vermektedir. Kötü alışkanlıkların göğüslerin sarkmasına neden olduğunu duymayan ve göğüs neden sarkar sorusunu düşünmeyen birçok insan vardır. Ama doğrudur bazı kötü alışkanlıklar göğüslerin sarkmasına neden olarak vücudun görselliğini bozmakta ve kişide psikolojik sorunlara bile yol açabilmektedir.

Kullanılan sutyen bedenlerinin yanlış seçimi göğüslerin sarkmasına neden olmaktadır. Birçok kişi aldığı sutyeni önemsemez ne olacak görünmüyor zaten sutyen olsun yeter diyebilir ama bu doğru değildir. Sutyen seçiminde göğüs bedeni bilinmeli ve buna göre sutyen seçimi yapılmalıdır. Göğüslerin deforme olmasındaki en büyük neden göğüsleri sıkan küçük beden sutyenlerdir. Göğüslere zarar veren bir diğer etkende güneştir.Güneşin fazlasının cilde zarar verdiği bilinmektedir. Bu nedenle fazla güneşte durulmamalı ve belli saatlerde dışarı çıkılmalıdır. Dışarı çıkıldığı zamanlarda ise güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır. Göğüs bölgesine bu kremler sıklıkla ve daha fazla uygulanmalıdır. Çünkü güneşin zararlı ışınları göğüslerde erken yaşlanmaya ve istenmeyen sarkmalara neden olmaktadır.

Sigara Göğüslerin Sarkmasına Neden Olmaktadır

Sigaranın zararları günümüzde en çok konuşulan olaylardan biridir. Sigara bırakma konusunda birçok çalışma yapılmaktadır. Sigara göğüslere zarar veren maddelerden birisidir. Sigara vücuttaki elastine zarar vermektedir. Elastine maddesi vücuttaki sarkmaları önler, cilde doğal gerginlik verir ve cildin canlılığını sağlar. Sigara kullanımı elastini yok ettiği için göğüslerde ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Yapılan 8 yıllık bir araştırmada sigaranın göğüslerin sarkmasına neden olduğunu kanıtlamaktadır. Su vücut için gerekli en önemli besin maddesidir.

Su ile vücudun dinç kalması sağlanır. Vücudun canlanmasına yardımcı olan su cildin güzelleşmesini de sağlar. İyi bir cilt bakımı için vücudun ihtiyacı olan su miktarının cilde girmesi gerekir. Su cildin gençleşmesini sağladığı gibi cildi diri tutarak yaşlanmasını engeller. Yeteri kadar su tüketilmediğinde cilt kurur, gerginliğini kaybeder ve çabuk yaşlanır. Yeteri kadar tüketilmeyen su cildin kurumasına ve gerginliğini kaybetmesine neden olur bu da göğüslerin sarkmasına neden olur.

Kilo problemi her kadının istemediği bir sorundur. Görsel güzelliği bozmasının yanında vücut sağlığı için de aşırı kilo zararlıdır. Sürekli olarak aşırı kilo alıp vermek göğüslerde sarkmalara neden olur. Göğüsler daha çok yağdan oluştuğu için kilo verildiğinde öncelikle göğüsler sarkar. Bu nedenle ani kilo kayıplarına dikkat edilmeli ve kilo kontrol altına alınmalıdır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.