French Nedir? Nasıl Yapılır?
23 Eylül 2017 Yorum Yok 1542 Görüntülenme

Tırnaklarımız ojeliyken kendimizi oldukça mutlu hissederiz ve bu konuda tüm kadınların aynı fikirde olduğuna eminiz. Tırnakların ojeli olması durumunda elleriniz hem daha bakımlı görünür, hem de sürdüğünüz renk günlük ruh halinizi yansıtır. Seçtiğiniz ojeler farklı farklı renklerden ve çeşitten oluşabilir. Bugün sizlere çoğumuzun tercihi olan french nasıl yapılır inceleyeceğiz.

French oje nedir? French oje, oje sürülmüş bir tırnağın ucunun farklı renkte bir ojeyle boyanmasıdır. İsminin French olma sebebi ise ilk olarak Fransada çıkmış olmasıdır. Aslında sadece bir oje sürme çeşididir. Farklı bir manikür tekniği değildir. Manikürünüzü yaptıktan sonra ister normal oje sürersiniz, ister French oje sürersiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

İlk zamanlarda sadece ten rengi bir oje veya cila ile yapılır, tırnak uçları beyaz ojeyle belirtilirdi. Ancak değişen renkler ve tarzlar ile renkli Frenchler son zamanlarda epey bir moda oldu. Artık siyah-beyaz, mavi-yeşil, sarı-gri gibi değişik ve çarpıcı renkler de kullanılıyor.

French Nasıl Yapılır?

Daha önceden sürmüş olduğunuz ojeleriniz duruyorsa onları temizleyin. Daha sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Nemlendirici el sabunları tercihimiz. Böylece elleriniz çatlamaz ve taze hissedersiniz. Elleriniz hala nemliyken tırnaklarınızın kenarlarında olan fazlalıkları manikür aletiyle temizleyin. Daha sonra da törpü yardımıyla tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Sonunda tırnaklarınız ojeye hazır. Hangi renkleri kullanacağınıza karar verin.

Biz sizin için çok yaygın olan ve kibar duran rakı beyazı-pudra pembe renklerini seçtik. Rakı beyazı rengindeki ojemizi sürüyoruz. Biraz kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra kolay olması açısından kağıt yardımıyla tırnağınızın alt kısmını kapatabilirsiniz.

Kapattıktan sonra açık olan uç kısıma pudra pembe rengindeki ojemizi uyguluyoruz ve kurumasını bekliyoruz.Tırnağımız kuruduktan sonra alt kısıma uyguladığımız rakı beyazını tekrar tüm tırnağa uyguluyoruz. İşte French ojeniz hazır. Dilerseniz oje kurutucu spreylerden kullanarak ojenizi kurutabilirsiniz. Böylece zaman kaybetmemiş olursunuz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.