Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Ayrıntılar
31 Temmuz 2015 Yorum Yok 1639 Görüntülenme

Ev dekorasyonu yaparken bazı ayrıntılara dikkat etmemiz gerekiyor. Evde ferahlık hissini verecek ve bizi sıkmayacak dekorasyona oldukça fazla ihtiyacımız olduğu da bir gerçek. Dekorasyonda küçük ayrıntılar hiç istenmeyen ortamların açığa çıkmasına neden olabilir ve bu durum bizlerin daha da fazla karamsarlığa uğramasına yol açabilmektedir. Dekorasyonda önemli olan ve dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de evlerde fazla objenin yer almamasıdır. Çünkü fazlalık yaratan her bir obje evinizi daha sıkıcı ve daraltıcı konuma getirebilmektedir.

Ev dekorasyonunda bu durum atlanılamaz bir öneme sahiptir. Evinizde yeteri kadar ferah bir ortam yoksa koyu tonlarda duvar boyaları ve eşya kullanmanız ortamda durulamayacak bir can sıkıcı konuların ortaya çıkmasına yol açacaktır. Bu durumun yaşanmaması adına daha fazla dikkatli olmalı ve mobilya tercihlerinizi de açık tonlarda kullanmanız gerektiğini söylemek isteriz. Bu renkler hem ortama hem de size oldukça fazla ferahlık verecektir.

Ev dekorasyonu yaparken süslemeye önem veren kişiler öncellikle süslemelerini yastıklardan yapmaya başlayabilir. Bu sayede hem koltuklara canlılık hem de ortamda ki dekorasyonu açığa çıkarmış olacaklardır. Turkuaz mavisi tonlarında yastıklarınıza süslemeler yapmanız alanınızı daha huzurlu ve ferah yapacaktır. Bu yüzden bu tarz renkleri hayatınızdan çıkarmamanızı ve hemen her gün her dekorasyon önerileriniz içerisinde kullanmanızı öneririz.

Ev tasarımı yapan kişiler evlerinde boş duran yerleri dekoratif eşyalar ile tamamlayabilir. Evinizin boş duran herhangi bir köşesini özel tasarımlı aksesuarlar ile daha dolgun ve daha dikkat çekici bir hale dönüştürebilirsiniz. Camlarınızın önüne iki tane tekli koltuk koymalı, önüne de güzel bir masa atarak ortamı daha da modern bir kılıf içerisine sokmanız gerekecek.

Ev Dekorasyonu

Masanın üzerine de objeler koyarak daha güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Oturma odanız da daha çok altın tarzı renkler kullanmanız Türk kültürünü daha çok ortamınıza yaymanıza yardımcı olacaktır. Odaya loş bir ışık sağlamak adına abajur yerleştirmeniz hem ortamda ki yeteri kadar ihtiyaç duyulan ışığa kavuşturmaya hem de görsel yönden daha çok etkileyici yönü ağır basan bir ortam olduğunu görmenize neden olacaktır. Sizlerde ortamlarınızda ki her bir ince detayı atlamadan daha şık, daha estetik ve daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Amaç sadece değiştirmek olsun. Dekorasyonda beyaz rengi sevenler beyaz ev dekorasyonu isimli makalemizi inceleyebilirler.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.