Ev Dekorasyonu ve Köşe Takımı
05 Ekim 2017 Yorum Yok 2634 Görüntülenme

Çağımızın ev dekorasyonu tercihleri içerisinde, günlük oturma alanları için en fazla tercih edilen koltuk modelleri içerisinde köşe koltuk takımları yer almaktadır. Köşe takımları oturma mekanlarının en efektif ve fazla kullanım imkanına sahip olması için oldukça iyi bir tercih olmakla birlikte, sezonun en trend dekorasyon önerilerini de beraberinde getirdiği için mobilya üreticileri tarafından oldukça fazla çeşit önerisine sahip olacak şekilde dizayn edilmektedir.

Rahat ve konforlu bir oturma düzeni sağlayan köşe koltuk takımları yerleştirilme aşamasında kişilerin mevcut oda düzenine uyum sağlayacak şekilde ayarlanmalıdır. Hacim olarak diğer koltuk ve koltuk takımlarından daha büyük yer kaplayan köşe takımları, bu özellikleri sebebiyle konumlandırılma aşamasında kendi etrafında fazla ürün ya da mobilya olmayacak şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.

Bir ucu diğer ucuna göre daha uzun olacak şekilde dizayn edilen köşe takımları, kısa ucunun bitiş hizasına denk gelecek şekilde yerleştirilen bir tekli koltuk ile oldukça başarılı bir görsel bütünlük sağlamaktadır. Eğer ki köşe takımının iki ucu da eşit düzeyde ise; böyle durumlarda her iki uca yerleştirilen iki adet sade tekli koltuk ya da bir ucun bitiş hizasına simetrik bir şekilde konulan ikili koltuk ile de, hem alandan tasarruf elde edilebilir hem de mekânın ferah atmosferinin aynı şekilde devam etmesi sağlanabilir.

Köşe takımları oturma mekanı içerisindeki hacimleri sebebiyle, en fazla dikkat çeken mobilya ürünü olma özelliğini taşımaktadır. Bu özellik neticesinde köşe takımları seçileceği zaman, mevcut oda dekorasyonun bu mobilya grubuna uygun olacak şekilde dizayn edilmesi görsel bütünlük açısından büyük önem teşkil etmektedir.

Küçük alanlarda krem rengi ya da kirli beyaz tonlarda seçilen köşe takımları, mekanın ışık dengesini daha iyi sağlamaktadır. Bu sayede hem şık hem de ferah bir hava elde edilebilmektedir. Daha geniş alanlarda ise kahve, gri ya da siyah tonlarda seçilen köşe takımları oldukça elegant bir görünüm oluşturacaktır. Ancak her iki seçenekte de, köşe takımları ile kullanılan diğer mobilyaların takıma uygun tonlarda seçilmesi gerekmektedir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.