En Çok Tercih Edilen Bilgisayar Markaları
11 Ocak 2017 Yorum Yok 1264 Görüntülenme

Gün geçtikçe teknoloji olağan hızıyla ilerliyor. Dün aldığınız bilgisayarın bugün yeni modeli çıkabilir. Bilgisayar alırken en çok tercih edilen bilgisayar markaları başlığı altında araştırma yaparak almanız gerekir. En çok tercih edilen bilgisayar markalarını bilerek almak aldığınız bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kullanmak demektir. Başlıca bilinen ve en çok tercih edilen En iyi bilgisayar markalarını aşağıdaki şekilde belirtebiliriz.

Dell Amerika’nın en büyük 3. Bilgisayar markası olan Dell bu başarısını fiyatlarda gösterdiği ucuzluğa bağlı. Havanın sıcak olduğu günlerde soğutma sistemi zayıf olan Dell geri planda kalıyor.

Acer Olumlu ve olumsuz yönden birçok özelliği bulunan Acer Çin merkez olmak üzere üretilmektedir. Acer’in dünyanın en büyük 3. Bilgisayarı olarak görülmesin de şık tasarımı vefiyatının uygun olmasına bağlıdır. Acer bilgisayarlarının en büyük sorunları ses çıkışının kötü olması ve touchpad özelliğinde geri kalması olarak belirtebiliriz.

Toshiba Kullanacak kişi bilgisayarını günlük ihtiyaçlar için kullanacak ise Toshiba çok iyi bir fırsat diyebiliriz. Toshiba’nın internet sitesinden size uygun bilgisayarı seçmek çok kolaydır. Toshiba geçmişte yaşadığı klavye ve touchpad sorunlarını yeni yaptığı bilgisayarlar ile geride bırakmış gözüküyor.

Samsung Genellikle televizyon, buzdolabı, klima gibi daha çok ev aletleri üreten Samsung son yıllarda teknolojiye yönelmiş gözüküyor. Ürettiği Galaxy S serisiyle adından bir hayli söz ettiren Samsung ürettiği bilgisayarlar ile de göz önünde bulunmaktadır. Günlük yaşantıda kullanabilecek bilgisayarlar arasın en iyilerinden bir diğeri de Samsung olarak gözükmektedir.

Grundig Özellikle büyük savaş yılları sonrasında dünyanın en büyük radyo üreticisi olarak ismini duyuran Grundig, 1945 yılında max Grundig tarafından kurulmuştur. İlk etkinliklerine Almanya’daki lamba üreticilerinin ürünlerini test ederek başlamıştır. Ardından farklı üreticilerin ürettiği lambaları kullanarak ürettiği radyoları ilk önce Almanya çapında dağıtmaya başlayan şirket, kuruluşundan yaklaşık 10 sene sonra dünyanın en önemli radyo üreticilerinden birisi haline gelmiştir. 1990’lar ve 2000’li yıllarda karanlık çağlarını yaşayan şirket, 2004 yılında İngiliz Alba ve Beko tarafından ortak olarak satın alınmıştır. Hâlâ üretimine devam etmekte olup, geçmişte referans gösterilecek kalitede ürünler üretirken bugün pazara daha rekabetçi ürünler sürmektedir. Kaynak: Wikipedia

HP Bundan tam 75 yıl önce Amerika da kurulan HP bu kadar eski olmasına rağmen bilgisayar üretiminde geride kalmıştır. Bilgisayar üreticilerinin modelleme, oyun oynama gibi karmaşık işlere girişmesi HP’nin geride kalmasının gerekçesidir. Buna rağmen HP çok eski ve dünya çapında tanılan bir markadır.

Sony Daha çok ev aletlerinde üretime sahip olan Sony’de Samsung gibi son yıllarda teknoloji dalında üretimine hız vermiştir. Dünyaca ünlü bir marka olan Sony ürettiği bilgisayarlar ile kullanıcıları mutlu etmektedir.

Apple Her alanda ilk sırada olan Apple bilgisayar modellerinde de kullanıcılarına sunduğu avantajlar ile dünyanın en iyisi olmayı başarmıştır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.