Dekorasyonda Siyah Ve Beyazın Eşsiz Uyumu
31 Temmuz 2015 Yorum Yok 2198 Görüntülenme

Evin belirli bölümlerinde çarpıcı ve iddialı bir çizgi yakalamak için bayanlar dekorasyon konusunda siyah ve beyazın birlikteliğine güvenmektedirler. Enine çizgili, boyuna çizgili ve asimetrik kesimli farklı şekillerin bulunduğu siyah beyaz yastıklar odanın genel havasını yansıtarak dekorasyonu tamamlayıcı ufak ayrıntılar olmaktadır.

Çizgili ve belli belirsiz desenler koltuk döşemeliklerinde ve yatak örtülerinde de siyah ve beyaz ile gösterişli hale getirilmektedir. Ferah bir ev dekorasyonu için kullanacağız beyaz rengi siyah ile taçlandırabilirsiniz. Özellikle bembeyaz koltuklar ve mobilyaları siyah çerçeveler, siyah beyaz mumluklar, beyaz koltuğunuzun kumaşından siyah beyaz çizgili bir puf ve büyük siyah bir orta sehpa ile tamamlayabilirsiniz.

Mobilyalarınızı siyah tercih ettiyseniz aksesuarlar da beyaz yoğunluğu ortamın karamsar havasını dağıtmak için uygun bir seçenek olmaktadır. Beyaz bir kitaplık, beyaz tüller, beyaz aplikler ve ya büfe üzerinde beyaz abajurlar tercih edilebilir. Özellikle siyah beyaz dekorasyon hayaliniz varsa parkelerinizi mutlaka açık renk tercih ederek alanı geniş göstermeniz gerekmektedir.

Halı seçiminde de mobilyalarınızın rengini göz önünde bulundurun ve mobilyaların renginde tercih ederek karışıklığı engelleyin. Mutfakta siyah ve beyaz dolap kapaklarını bir arada kullanmak daha modern bir hava oluşturmaktadır. Yoğunluğun beyaza verilmesi ile çaydanlık, baharatlıklar, tuzluklar gibi çeşitli ürünler de siyahı tercih edebilirsiniz. Yoğunluk siyahta ise mutlaka aydınlatmanın ortam ışığını hapsetmemesine dikkat etmelisiniz. Işığın daha fazla yayılmasını sağlayacak aydınlatma modeli tercih edin.

Diğer bir mekân ise banyo almaktadır. Banyo da siyah beyaz desenli seramikler ile gri tonlarında ki parkeler ideal olmaktadır. Duvarlar da kullanılan siyah yoğunluğu banyoda ki beyaz mumlar, beyaz bornozlar, beyaz çamaşır sepeti gibi çeşitli aksesuarlar ile azaltılmaktadır. Banyo halısı, klozet kapağı örtüsü ve klozet ayak kısmı halısı da siyah beyaz karışık şekillerden oluşan bir ürün olabilir.

siyah-beyaz-dekorasyon

Tek renk havlu kullanmak yerine herkes için birer siyah ve beyaz havlu konularak farklılık yaratılmaktadır. Siyah çerçeveli aynalar alışılagelmiş beyaz çerçeveli aynalardan daha fazla tercih edilmektedir. Estetik duruşu ile banyo lavobası siyah granit tercih edilmelidir. Hem dekorasyon bütünlüğü hem de uzun yıllar kullanımı açısından önemlidir. Çocuk odaların da ise beyaz kullanmaktan çekinen anneler için karışık desenli siyah beyazların hâkimiyeti söz konusu olmaktadır.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.