Dekorasyonda Doğal Taş Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
30 Temmuz 2015 Yorum Yok 2753 Görüntülenme

Günümüzde yeni ev sahibi olacakların veya evlerinde değişiklik arayanların dekorasyon konusunda değişikliğe gitmektedir. Fakat doğal malzemeler ile yapılan dekorasyonun yerini yapay ömrü kısa malzemelerin fiyat açısından uygun olması nedeniyle fazlaca seçilmektedir. Doğal taş yerine duvar kâğıtlarının kullanılması ilk yapıldığında doğal taş gibi durabilir fakat uzun seneler kullanılması imkânsızdır. Bunun için evinizde, iş yerinizde dekorasyon ihtiyacı duyduğunuz her mekânda mermer, granit, traverter ve kayrak taş kullanımıyla harika mekânlar yaratabilirsiniz.

Genellikle eskilerde şömine duvarında kullanılan doğal taş kaplama şimdilerde TV ünitesi kaplama, yatak başlığı kısmında kaplama, mutfak, banyo ve antrelerde kullanılması yaygınlaşmıştır. Fiyat bakımından her bütçeye uygun olmayan doğal taşlar kalite kalite, renk renk ve boyut boyut değişiklik göstermektedir. Büyük bir alanda doğal taş döşemesi düşünenlerdenseniz iyi fiyat araştırması önerilir.

Tv ünitesi arkasında, şömine duvarında veya kullanılacak alanlarda açık renkli ve diğer duvarlarınızla ve eşyalarınızla uyumlu doğal taş kullanımı tercih etmelisiniz. Böylelikle kullanılan mekânda uyumu sağlamış olursunuz. İç mekânlarda taş duvar kaplamalarında patlatma traverten, mermer ve taş kullanılması önerilir. Nedeni ise içerisinde kaya ve mineralleri barındıran taşalar uygulanılan mekânda ısı iletkenliği ve kristal yapıda olduğu için daha zengin, şık göstermektedir.

Evinizdeki klasik görünümü işin uzmanı ustalarla hayalinizdeki kusursuz bir forma kavuşturabilirsiniz. Doğal taş kaplamaları kare, yuvarlak, dikdörtgen kesme boyutları ve renk olarak da krem, beyaz, gri tonlarında, kırmızı tonlarında veya renkli modelleri bulunmaktadır. Çok çeşitli olması karar verilmede zorluklar yaşamamıza neden olabilir. Bu durumu da yapılmış eski örneklerle veya kataloglar sayesinde kolaylaştırabilirsiniz. Dış mekânlarda duvar kaplama, şömine bacası kaplama veya komple tüm dış duvarların kaplanmasında kullanabilir.

dogal-tas

Doğal taş üreticileri çok çeşitli model ve renk üretimi sayesinde zevklerinize uygun olan tasarımı yaptırabilirsiniz. Dış mekânda doğal taş uygulaması kullanan kişiler evlerinde yabancı biri tarafından güçlü tanısını uyandırır. Her bakımdan fiyatı pahalı bile olsa vereceği şık tasarım sahip olacak evinizin olması ve güçlü olduğunuzu hissettirecek olması paha biçilemez. Dış mekânlarda evin, işyerinin alt tarafında rutubetlenme sorunu bulunan kişiler için de doğal taş çözüm olabilmektedir.

Nedeni ise içerisindeki özellikler evi rutubet, neme karşı koruma sağlamaktadır. Hem teknik olarak çözüm üretmiş rutubetten kurtulmuş olacaksınız. Hem de evinizin dekorasyonunda değişiklik yapmış olacaksınız. Peki, dekorasyonda yapay malzeme değil de doğal taş nasıl kullanılmalıdır? Sağlık bakımından nefes alabilen malzemedir. Evinizdeki ısıyı kaybetme gibi sorunlarınız olmayacak çünkü ısı iletkenliği mevcut. Sağlım, doğal görünüm ve eviniz görsel anlamda bir kimliğe bürünecektir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.