Çay ve Kahve Makineleri Hakkında 5 Önemli Bilgi
25 Ocak 2018 Yorum Yok 1200 Görüntülenme

Çay ve kahvekolik olup çaysız yada kahvesiz bir gün geçiremeyen insanlar var şüphesiz. Bu yazımızda çay ve kahve makineleri hakkında önemli 5 bilgiyi derledik.

Çay Makinesi İlk Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çay makinenizi ilk defa kullanmadan önce, su ısıtıcısını en yüksek seviyeye kadar suyla doldurun ve kaynatın. Ardından sıcak suyu dökün ve ısıtıcının içini musluk suyuyla çalkalayın. Demlik kısmını da sıcak suyla durulayın ya da az miktar bulaşık deterjanı döktüğünüz yumuşak bir bez ya da süngerle temizleyin. Bulaşık deterjanlı bezi, çay makinenizin dış yüzeylerini temizlemek için de kullanabilirsiniz. Parçaları ve yüzeyleri kuruduktan sonra makinenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çay Makinesi Nasıl Temizlenir?

Temizliğe başlamadan önce makinenizi fişten çekin. Makinenizin demliğini ve ısıtıcısını suyla çalkalayarak temizleyin. Dış yüzey temizliğini nemli bir bez ve az miktarda bulaşık deterjanıyla yapabilirsiniz. Çay makinenizin elektronik aksamlarına su gelmemesine özen gösterin. Çay makinenizi, parçaları ve yüzeyi kuruduktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Türk kahvesi makinenizin tam performans çalışması ve uzun ömürlü olması için ara ara makinenizi temizlemeniz gerekir. Bunun için, makinenizin cezvesini akan suyun altına tutarak durulayın. Kahve artıkları inatçı kirler oluşturmuşsa, yumuşak bir bez ya da sünger ve bir miktar bulaşık deterjanıyla cezveyi temizleyip durulayabilirsiniz. Az miktarda bulaşık deterjanı döktüğünüz nemli bezle makinenizin dış yüzeyini de temizleyebilirsiniz. Cihazınızın parçaları ve yüzeyleri kuruduktan sonra Türk kahvesi makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kahve Makinesi İlk Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Türk kahvesi makinenizi ilk defa kullanmadan önce temizlik dışında herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Makinenizi kutusundan çıkardıktan sonra özellikle cezvesini iyice temizlemelisiniz. Kullanım sırasında herhangi bir problemle karşılaşmamak için cihazın düz, temiz, kuru ve kaygan olmayan bir yüzeyde ve dik konumda durduğuna emin olun. Artık Türk kahvesi makinenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çay Makinesi Hakkında Pratik Bilgiler

– Çay makinesi, hem poşet hem de toz çay demlemek için uygundur.
– oşet çay kullanıyorsanız ek bir demlik filtresi kullanmanıza gerek kalmaz.
– Çay makineleri sadece çay demlemek için tasarlanmıştır.
– Bu sebeple, çay makinenizi başka bir bitki ya da kahve demlemek için kullanmamalısınız.
– Çay makinenizin ısıtıcı kısmında kaynattığınız suyun içine iki fincan sirke ya da bir yemek kaşığı limon tuzu ekleyin.
– Karışımı bir süre makinede beklettikten sonra dökün ve ısıtıcıyı durulayın.
– Kireç kalıntılarının kaybolduğunu göreceksiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.