Bulaşık Makinesi Cam Bulaşıklar Neden Bulanık Çıkar!
27 Ocak 2018 Yorum Yok 1274 Görüntülenme

Cam bulaşıklarınızın zamanla parlaklıklarını kaybetmesinin, korozyona uğrayarak bulanıklaşmasının birkaç sebebi olabilir. Bunlardan ilki makine temizliğidir. Bulaşıklarınızdan kalan yemek artıkları zamanla makinenizin iç kısımlarında, kapısında ve filtrelerde kirli ve yağlı bir yüzey oluşturur. Bu kirler makinenize ve bulaşıklarınıza yayılarak temizliğe engel olabilir. Bu da bulaşıklarınız üzerinde lekelerin oluşması anlamına gelir.

Kirler ve lekelerden kurtulmak için bulaşık makinenizi ve filtrenizi düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Bazı Arçelik bulaşık makinesi modellerinde bulunan Kendi Kendini Temizleme özelliğini ayda bir kez kullanarak makinenizi temiz tutabilirsiniz. Şebeke suyunun sert olması cam bulaşıklarınızda çizilmeye, yumuşak olmasıysa bulanıklaşmaya neden olabilir.

Kullanma kılavuzundaki yönlendirmeleri takip ederek, bulaşık makinenizin su sertlik ayarını yapabilirsiniz. En iyi performans için su sertlik ayarını, bulaşık makinesi tuzuyla desteklemeniz gerekir. Bulaşık makinesi tuzu, suyu yumuşatır ve camlardaki bulanıklaşmanın önüne geçer. Sertlik ayarı ve bulaşık tuzu kadar parlatıcı da bulaşıklarınızın ilk günkü parlaklığını korumaları için son derece önemlidir.

Otomatik Bardak Koruma Sistemi bulunan Arçelik bulaşık makinesi modelleri, suyun sertlik derecesini otomatik olarak algılar ve camlarınız için en uygun seviyeye getirir. Bu sayede bardaklarınız su sertliğinin olumsuz etkilerinden korunur ve ömürleri 20 kata kadar uzar. Ayrıca Ekstra Parlaklık özelliği bulunan bulaşık makineleri, yıkama sonrasında 10 dakikalık ek bir kurutma ve buhar uygulamasıyla bulaşıklardaki su damlalarını yok ederek leke oluşumunu önler.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.