Braun’dan Renk Koruyucu Teknolojisi
18 Haziran 2018 Yorum Yok 620 Görüntülenme

Boyalı saçın şekillendirme esnasında karşılaştığı zararı ve solmayı en aza indirmek için, Braun ürün yelpazesinde Renk Koruyucu Teknolojisi geliştirdi. Isı regülasyon sistemi ile saç türünüze göre kusursuz ısı düzeyini sağlayarak, solma azaltılmakta ve renk daha uzun süreyle parlak ve zengin kalmaktadır. Boyalı saçınızı seviyor ancak ısıyla şekillendirmenin neden olabileceği zarar ve renk solmasından nefret ediyorsanız, Braun’unda boyalı saçınızı sizin kadar sevdiği gerçeğinden emin olun.

Braun’un şekillendirme aletleri yelpazesi öylesine harika ki, bunlar boya konusunda uzman Wella Professionals tarafından bile önerilmektedir. Boyalı saçlar, doğal saçlardan daha hassastır ve özel bir şekilde itina ile korunması gerekmektedir. Boyalı saçlar, daha gözeneklidir ve renk solması ile kuruma eğilimi gösterir, bu da cansız, donuk görünen saçlara yol açabilir. Boyalı saçın özel ihtiyaçları bulunur. Renk solar ve kısa zamanda parlaklığını yitirirse, kadınlar genellikle bunun sık yıkamadan, UV ışınlarından ve klorlu sudan kaynaklandığına inanırlar. Ancak renk kaybına ısı neden olmaktadır. Aşırı ısı tüm saçlar için tehlikelidir, ancak boyalı saç saç şekillendirme esnasında ısı zararına karşı daha hassastır.

Braun’un saç uzmanları tarafından yapılan testler sonucu boyalı saçın işlem yapılmamış saça nazaran ısıya daha da hassas olduğunu ve 180 derecenin üzerindeki sıcaklıkların özellikle boyalı saçta önemli derecede zarara neden olabileceğini ortaya koymaktadır. Boyaya uygun sıcaklıklar ve kişiselleştirilmiş sıcaklık seçimiyle, saçınız için doğru olan ayarı seçmeniz sizin için kolaydır. Harika saç rengi ve harika stil arasında seçim yapmayın Braun tam size göre, her ikisini elde edin! Yapılan testler sonucu yeni boyanmış saçın bile birkaç yıkama döngüsü ve 180°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda şekillendirmeden sonra renk solması yaşadığını kanıtlamaktadır. Bunun nedeni, parlaklığı veren küçük pigment moleküllerinin çok yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde tasarlanmamış olmasıdır.

Saçlarınız çok ısınırsa, boya rengi gücünü kaybetmeye başlarlar. Sonuç, harikulade saç tonunuzun çok hızlı solmasıdır. Braun saç şekillendirme aletleriyle, saç şekillendirmenizin saç renginize nazik olacağından, daha uzun süreyle ışıltılı parlaklığın keyfini sürmenize izin vereceğinden emin olabilirsiniz. Doğru şekillendirme cihazlarıyla solmuş renk ve kaba bir doku tamamen önlenebilir. Boyalı saç özellikle saç şekillendirme esnasında ekstra nazik bir bakım gerektirir. Eşit ısı dağılımına sahip Renk Koruyucu Teknolojisi, seramik bakım teknolojisi, kişiselleştirilmiş ısı ayarları ve renk dostu sıcaklık sınırlarıyla boyalı saçınızın kusursuz dostudur.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.