Beyaz Renkli Mobilyaları Kimler Tercih Etmeli
14 Ağustos 2015 Yorum Yok 2552 Görüntülenme

Evde, işyerlerinde ya da ofis ortamlarında en çok önem verdiğimiz konulardan birisi de şüphesiz ev dekorasyonu ve ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan mobilyalardır. Mobilya eve canlılık katan ve hareketlik kazandıran eşyalar arasında olduğu için doğal olarak mobilyalarda ki renk seçimleri de oldukça büyük önem taşımaktadır. Genelde ülkemizde yaşayan pek çok vatandaşımız mobilya tercihlerini daha çok koyu tonlardan yana kullanmaktadır. Bunun sebebi;

Mobilyaların ortamda daha göz alıcı olması
Beyaz renk ve açık tonların izi daha çok göstermesi

Mobilyaları çabuk kirletme korkusu gibi bir takım nedenlerden dolayı insanlar genelde koyu tonlar olan kahverengi ve siyahın ele aldığı renkler kullanılmaktadır. Fakat kimi insanlar da ortamda ki aydınlık olmayan atmosferi daha ferah ve aydınlık yapmak adına mobilya tercihlerini beyaz renklerden yana kullanmaktadır. Bunun yanı sıra mobilyalarda da toz tutsa bile görülmeme faktöründen dolayı genelde çoğu kişi de mobilyalarında beyaz tonu istemekte ve evlerinde, iş ve ofis ortamlarında kullanılmaktadır.

Beyaz temiz ulaşılmaz ve anlatılmaz olanı ifade ettiğinden dolayı ortamlarda kimi zaman beyaz mobilya görebilmek mümkün bir hale gelmiştir. Mavi tonu ile Yan yana gelmesi halinde antiseptik bir özelliğin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Ferahlatıcı bir etki bırakması beyazın ortama vermiş olduğu en büyük avantajlarından birisidir. Genelde ülkemizde ki pek çok vatandaşımızın evinde ki mobilyaların rengi soğuk tonlarındadır.

Hem kir, leke ve toz oluşumunu göz önünde bulundurmak hem de ortamda ki aydınlatıcı ve ferahlatıcı etkiyi bulmak adına mobilya seçiminde renk oldukça önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden sizlerde evinizde ki her bir ayrıntıya göre renk tercihinde bulunmanız gerekiyor. Eğer ortamınızda yeteri kadar güneş ışınları yok ise daha çok açık renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

beyaz-renk-mobilya-secimi

Fakat yeteri kadar aydınlatacak bir ışık söz konusu ise o zaman mobilyalarınızda da koyu tonları kullanarak beyaz gibi açık renklerden uzak durabilirsiniz. Ayrıca çocuklu aileler için her zaman beyaz büyük risk taşıyan durumlardan birisi olmuştur. Bu nedenle çok çocuklu ailelerin mobilya seçimi daha çok koyu tonlarda olması ve kir, toz, leke gibi unsurları kapatabilmek adına önemlidir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.