Beyaz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır
30 Temmuz 2015 Yorum Yok 3127 Görüntülenme

Beyaz renk saflığın, masumiyetin ve temizliğin rengidir. Ayrıca beyaz içeriğinde kutsallık taşıyan bir renktir. Beyaz ev dekorasyonu yapılırken kullanıldığı ortama genişlik, ferahlık ve bir ışıltı katar. Ayrıca beyaz renk çok asil ve zarif bir renktir ve kullanıldığı mekânlara bu asalet ve zarafeti taşır.

Beyaz Rengin Dekorasyondaki İçeriği

Beyaz renk başta küçük kasvetli ve karanlık alanlar için kullanılabilecek en iyi renktir. Ev dışında ofislerde kullanıldığı takdirde çalışma potansiyelini de bire bir etkiler ve ortama ferahlık katar. Aynı şekilde hastane veya hasta odalarında kullanıldığında kişinin kendini daha güvende ve hijyenik bir ortamda hissetmesini sağlar. Bu kadar faydası olan beyaz renk çoğu mimar için olmazsa olmaz bir tondur ve ev dekorasyonu yaparken kullanılır. Ayrıca beyaz renk saflığı ve iyiliği simgeler ve masumiyeti temsil eden bir renktir. Kullanıldığı ortama barış, huzur ve bir sakinlik katar. Bu kadar içeriğinin yanı sıra beyaz hemen hemen her renkle kombin edildiği takdirde çok hoş mekânlar yaratmanıza yardımcı olur. Sert renkleri yumuşatır, açık renkleri tamamlar kısacası çok büyülü bir renktir. Mekânlara zengin bir görüntüde katabilir yanı sıra sadeliği de elden bırakmaz.

Beyaz Hangi Mekânlar için uygundur?

Beyaz renk; banyo, yatak odası, salon, mutfak, oturma odası, misafir odası ve bütün evin evin dekorasyonunda tercih edilebilir. Çünkü beyaz renk herkese uyum sağlayan huzur ve dinginlik getiren bir renktir. Özellikle dinlenmek için en sık kullanılan mekânlarda tercih edilmelidir. Çocuk odalarında kullanıldığı taktide uykuya rahat dalmalarını kolaylaştırır ve hırçınlıklarını atmalarına yardımcı olur. Ayrıca beyaza hâkim odalarda büyüyen çocuklara temizlik anlayışı daha rahat aşılanır ve daha sakin olurlar. Çalışma odalarında kullanılan beyaz renk ise zihin açıcı yönüyle tercih sebebidir. Beyaz renkli odalar çalışırken de insana huzur verir ve zihinsel açıdan da oldukça fayda sağlar. Kısacası beyaz renk her mekânda kullanılır ve kullanıldığı her mekâna zarafet ve huzur getirir.

beyaz-ev-dekorasyonu

Beyaz Renk Hangi Ürünlerde En Çok Tercih Edilmeli?

Beyaz renk tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabileceği gibi özellikle bazı tip ürünlerde şıklığa şıklık katmaktadır. Ev deklarasyonlarında özellikle mobilyalarda tercih edildiği takdirde diğer alanlar istenilen renkler kullanılma fırsatı doğurur. Yâda sert renkteki mobilyalarla duvarlarda çok hoş bir görüntü oluşturabilir. Beyaz renk evdeki renk ahengi nasıl olursa olsun tüm aksesuarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.