Asus Zenfone 5 Özellikleri, Fiyatı ve İnceleme
14 Nisan 2015 Yorum Yok 2290 Görüntülenme

Dizüstü bilgisayar piyasasında önemli bir yere sahip olan Asus, akıllı telefon piyasasına da hızlı bir şekilde giriş yaptı. Markanın akıllı telefon piyasasına sürdüğü Zenfone modeli kısa zamanda pek çok insan tarafından kullanılmaya başlandı. Asus Zenfone 5, 5 inçlik ekran boyutuna sahip bir telefon olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Telefonda kullanılan 720p çözünürlüğündeki IPS ekran özellik açısından oldukça iyi kabul edilebilecek düzeydedir.

İntel İşlemci

Asus Zenfone 5’in en dikkat çekici özelliği İntel işlemci kullanıyor olması. Zira akıllı telefon piyasasında Apple’ın kullandığı işletim sistemi ile Android işletim sistemi dışında bir işletim sistemini görmek oldukça şaşırtıcı. Asus Zenfone 5 içerisinde kullanılan İntel Atom Z2560 işlemci performans olarak Snapdragon 800 işlemciyle aynı düzeyi yakalıyor. Ayrıca bu telefonda kullanılan işletim sistemi Android ile de uyumlu olduğu için uygulama konusunda pek sıkıntı yaşamıyorsunuz. Hatta java destekli uygulamalarda Asus Zenfone 5’in daha iyi performans sunduğunu bile söyleyebiliriz. Telefonda kullanılan işlemcinin hızı ise 1.6 GHz, bellek ise 2 GB. Dolayısıyla işlemcide hız açısından da oldukça iyi bir performans alıyorsunuz.

Kamera: Asus Zenfone 5, arka tarafında 8 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Fiyat performans açısından bakıldığı zaman oldukça uygun olan bu kamera ile fotoğraf çekimlerinizi yapabilirsiniz. Gün ışığının yoğun olduğu zamanlarda oldukça kaliteli çekimler yapabilmenize imkân tanıyan bu kamera ile renk yoğunluğu yüksek fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca cihazın ön yüzünde yer alan 2 mega piksellik kamera da öz çekim açısından oldukça uygun bir kameradır. Asus Zenfone 5, 2110 MAh bataryası, artırılabilir hafızası, tek elle kullanıma uygun yapısı ve daha pek çok özelliği ile orta sınıf bir akıllı telefon olarak dikkatleri üzerinde çekmeyi başarıyor. Dolayısıyla piyasada mevcut olan orta sınıf akıllı telefonlar arasında Asus Zenfone 5’i ayrı bir yere koymak gerekir.

Asus Zenfone 5 Fiyatı ve Özellikleri

Asus Zenfone 5 Fiyatı ve Özellikleri

Ülkemizde 700 TL civarında bir fiyata satılan bu akıllı telefon modelini orta sınıf bir telefon arayan kullanıcılar tercih edebilirler.Zira bu telefon sahip olduğu özellikler sayesinde orta sınıf bir kullanıcının beklentilerini fazlasıyla karşılayacaktır. Telefonda tek olumsuz özellik olarak göze çarpan pil gücünün azlığı ise akıllı telefonların hemen hepsinde var olan bir eksikliktir. Bu nedenle Asus Zenfone 5 bakımından piyasadaki diğer telefonlar ile karşılaştırıldığında pek çok özelliği ile rakiplerinden bir adım öne geçmektedir.

Asus Zenfone 5 Tanıtım Videosu

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.