Argan Yağı ve Saça Fayfaları
25 Eylül 2017 Yorum Yok 1111 Görüntülenme

Saçların kadınlar için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yokturdur herhalde. Kadınlar kendilerini güzelleştirmek daha güzel bir görünüme kavuşmak için her türlü kaynağa başvururlar. Bu yüzden çoğu kadın, dışarı çıkarken saçlarına şekil vermeden ya da jöle, saç spreyi, saç şekillendirici köpük gibi ürünleri sürmeden dışarıya çıkmaz. Ancak güzelleşmek uğruna yapılan işlemler aslında saçlara uzun vadede zarar verir. Sağlıklı saçlar her zaman güzel saçlardan önce gelmelidir. Bu sebeple bizim önerimiz sağlıklı saçlar için argan yağı.

Yıpranan saçlarınıza bakım yapmak için pek çok bakım önerisiyle karşılaşmışsınızdır. Ancak bütün bu bakım önerilerinin belki de en etkilisi argan yağıdır. Yağın birçok faydası olduğu gibi saçlar üzerindeki etkisi de oldukça büyüktür. Saç derisini ve saçı nemlendirerek saçlarınızın neminin düzene girmesine, kırık saçlarınızın kırık oluşumunu engellemesine ve saç dökülmesine gözle görülür bir şekilde etki eder. Saçlar için “Altın Yağ” olarak bilinen Argan yağı aktarlardan ya da kozmetik mağazalarından temin edebilirsiniz.

Argan Yağı Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?

Argan yağı, argan ağacı meyve çekirdeklerinin ezilmesi ile elde edilir. Uzun yıllardır saç bakımında kullanılan bir üründür. En belirgin faydalarından biri de saçların koparak dökülmesini engellemesidir. Çünkü yağın kullanımı saçlara doğal bir esneklik kazandırır. Bu yağ sıvı altın olarak da adlandırılır. Çünkü saçlara adeta altın parlaklığı kazandırır. Bu anlamda jojoba yağı ile benzer özellikler taşır.

Ancak günümüzde argan yağı jojoba yağından çok daha fazla kullanılmaktadır. Çünkü argan yağı etkisini çok daha kısa sürede gösterir. Yağ saçların kısa süre içinde nemlenmesini sağlar ve saçların elastikiyetini arttırır. Böylelikle uzun saçlı kadınların bile koparak saç dökülme sorununu yaşamalarını engeller. İçeriğinde bulunan E vitamini ile yıpranmış saçların hızla toparlanmasını sağlar. Saç gözeneklerini besleyen argan yağı, saçları dış etkenlere göre daha dayanıklı hale getirir.

Argan Yağı Saç Uzatır mı?

Argan yağı, içeriğindeki vitaminlerle saçları besler ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Elbette ki sonuç olmak için düzenli kullanım gereklidir. Hiçbir doğal yağ, tek sürüşte saçlarınızın mucizevi şekilde uzatmaz. Yağdan maksimum verim alabilmek için de bu yağın düzenli olarak kullanılması gerekir. Yağın düzenli kullanımı saç kırıklarını tedavi eder. Böylelikle saçlarınızın sağlığı için sürekli kestirmenize gerek kalmaz ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Argan Yağının Saça Faydaları ve Zararları

Argan yağı, saç için oldukça faydalı bir üründür. Saç bakımı için yüzyıllardır kullanılmakta olup, son dönemlerde ülkemizde de yaygınlaşmıştır. Argan yağı üzerinde yapılan araştırmalarda, saça verdiği herhangi bir zarara rastlanmamıştır. Doğal ve uygun fiyatlı bir ürün olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür. Argan yağının kesinlikle ağızdan tüketilmemesi gerektiğini unutmamak gerekir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.